reklama

Hudobný a duchovný zážitok v Modranke

V piatok 5. apríla 2019 sa v Kostole Najsv. Trojice v Trnave-Modranke uskutočnil koncert pôstnej duchovnej hudby Stabat Mater – In spem vitae aeternae.

Okolo 70 návštevníkov malo možnosť vypočuť si diela barokových majstrov G. B. Pergolesiho, A. Vivaldiho a A. Scarlattiho v podaní vynikajúcich sólistov Anny Kňažíkovej (soprán) a Mateja Bendu (kontratenor) v sprievode 5-členného súboru Soli Deo Gloria.

Súbor hral na kópiách dobových nástrojov z 18. storočia – konkrétne išlo o štvoricu sláčikových nástrojov (dvoje husle, viola a violončelo) a prenosný organ – pozitív.

FOTO: archív AŠ

Koncert sa stretol s nadšením poslucháčov.

„Bolo to pre mňa veľkým nielen hudobným, ale aj duchovným zážitkom,“ hovorí jedna z prítomných návštevníčok.

Organizátor koncertu Adam Štefunko dodáva: „Sme nesmierne vďační za možnosť hrať veriacim v Modranke. Pergolesiho Stabat Mater je nádherná skladba, ktorá dokáže povzbudiť dušu každého človeka.“ 

Súbor Soli Deo Gloria sa skladá z mladých hudobníkov vo veku 21 – 26 rokov, ktorí hrajú na kópiách dobových nástrojov a venujú sa tzv. historicky poučenej interpretácii.

Tá sa riadi nielen ich hudobným cítením, ale aj informáciami o dobovom predvádzaní skladieb najmä z období renesancie a baroka.

V prípade záujmu ich môžete kontaktovať na solideogloria.hudba@gmail.com

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2019 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.