reklama

Pred-Adventný koncert Trnavského komorného orchestra v Modranke

Rok 2018 je rokom významných dejinných výročí. Už v prvý deň nového letopočtu oslávilo Slovensko 25. výročie svojho vzniku ako suverénneho štátu. V jesenných mesiacoch sme si pripomínali aj 100. výročie založenia prvej ČSR, 50. výročie Pražskej jari, uctili sme si padlých v prvej svetovej vojne či 30. výročie sviečkovej manifestácie za náboženskú slobodu a demokraciu.

Osmičkový rok však nie je len o historických dátumoch, popri nich sú dôležité aj vzťahy, ktoré sa dokazujú a prehlbujú práve na spoločnom prežívaní kultúry, kde je mnohokrát najhlavnejším spojením hudba.

Mnohé z týchto udalostí na Slovensku boli prepojené na rôzne kultúrno –spoločenské podujatia.

Jedným z regionálnych podujatí bol aj koncert ART MUSIC ORCHESTRA „Hommage á Eva Kostolányiová“  v Modranke, ktorý mal veľký úspech a pozitívny ohlas u občanov miestnej časti Modranka a významne obohatil kultúrny život v obci. Októbrový koncert bol venovaný taktiež stému výročiu prvej ČSR.

S príchodom zimy významné výročné oslavy už pomaly doznievajú. S blížiacim sa vianočným obdobím už obraciame pozornosť na svoje rodiny, snažíme sa zvoľniť tempo a tešíme sa na prípravu najkrajších sviatkov v roku.

No nadšenci a milovníci kultúry a umenia vo svojej snahe pozdvihnúť spoločenský život Modranky nepoľavujú a ponúkajú prežitie slávnostnej a tajuplnej atmosféry prichádzajúceho adventného obdobia v podaní Trnavského komorného orchestra. 

Budete mať možnosť vidieť a počuť Komorné zoskupenie nadregionálneho významu pod vedením umeleckej vedúcej Alžbety Ševečkovej. Vystúpia špičkoví sólisti a svoj priestor dostanú aj noví začínajúci umelci.

Koncert sa uskutoční v sobotu 24. novembra o 18:00 v Modranke v Kostole Najsvätejšej Trojice.

V úlohe sólistov sa predstavia vynikajúci Marek Pobuda a v premiérovej spolupráci s TKO mladá talentovaná Anna Slížová.

Organizátori – Mesto Trnava, OZ Športový a kultúrny klub PATRIA a OZ Priatelia kultúry a umenia v Modranke – PKU sa tešia na Vašu účasť.

Podujatie finančne podporili Mesto Trnava, Johns Manville Slovakia, a.s., Prosman&Pavlovič advokátska kancelária.

Vstupné je dobrovoľné.

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2018 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.