reklama

Manuel Café prináša originálny koncert Orchestra Ivana Tomoviča

Manuel Cafe pozýva na hudobný večer s alternatívno-elektronickym projektom Orchester Ivana Tomoviča.

Orchester vznikol v roku 1984 ako duo s elektrickou gitarou a bicími. Toto psychadelické zoskupenie bolo jedno z prvých svojho druhu nie iba v Trnave ale i na Slovensku.

Aj jeho ďalšie projekty ako Bakelit či Siláž boli náznakmi experimentu bezžánrovosti. Návrat Orchestra Ivana Tomoviča prichádza v spolupráci so spevákom alikvótov Durom.

V orchestri Tomovič obratne loopuje svoju gitaru s elektronikou a vrstvami Durových alikvótnych spevov, recitácií a tlatlaniniek. Poézia plynie medzi básňami Judity Kaššovicovej, zenovským mníchom Thich Nhat Hanh-nom a hlasovými improvizáciami priamo na pódiu. Napriek úplnej slobode je tvorba Ivana Tomoviča v plnej pokore k hudbe ako umeniu.

Hudobný publicista Ondřej Bezr píše: „…kytarista a skladatel Ivan Tomovič je jedním z největších mistrů svého instrumentu na Slovensku, jeho přístup k němu je podobný například Vernonu Reidovi: technická dokonalost nepřebíjí cítění žánru a zároveň neustálou chuť objevovat nové cesty…“

Koncert sa uskutoční v piatok 25. apríla so začiatkom o 21. hodine v štýlových priestoroch Manuel Café na Jeruzalemskej ulici.

Kapacita na sedenie je obmedzená – odporúčame rezerváciu na tel. čísle 0905 454 090.

Vstupné: 3 €
Udalosť: www.facebook.com/events/1425494647706202

Plagát:

orchester-IT

Ulož ako PDF
Napísal 20. apríla 2014 11:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.