reklama

Manuel Café prináša originálny koncert Orchestra Ivana Tomoviča

Manuel Cafe pozýva na hudobný večer s alternatívno-elektronickym projektom Orchester Ivana Tomoviča.

Orchester vznikol v roku 1984 ako duo s elektrickou gitarou a bicími. Toto psychadelické zoskupenie bolo jedno z prvých svojho druhu nie iba v Trnave ale i na Slovensku.

Aj jeho ďalšie projekty ako Bakelit či Siláž boli náznakmi experimentu bezžánrovosti. Návrat Orchestra Ivana Tomoviča prichádza v spolupráci so spevákom alikvótov Durom.

V orchestri Tomovič obratne loopuje svoju gitaru s elektronikou a vrstvami Durových alikvótnych spevov, recitácií a tlatlaniniek. Poézia plynie medzi básňami Judity Kaššovicovej, zenovským mníchom Thich Nhat Hanh-nom a hlasovými improvizáciami priamo na pódiu. Napriek úplnej slobode je tvorba Ivana Tomoviča v plnej pokore k hudbe ako umeniu.

Hudobný publicista Ondřej Bezr píše: „…kytarista a skladatel Ivan Tomovič je jedním z největších mistrů svého instrumentu na Slovensku, jeho přístup k němu je podobný například Vernonu Reidovi: technická dokonalost nepřebíjí cítění žánru a zároveň neustálou chuť objevovat nové cesty…“

Koncert sa uskutoční v piatok 25. apríla so začiatkom o 21. hodine v štýlových priestoroch Manuel Café na Jeruzalemskej ulici.

Kapacita na sedenie je obmedzená – odporúčame rezerváciu na tel. čísle 0905 454 090.

Vstupné: 3 €
Udalosť: www.facebook.com/events/1425494647706202

Plagát:

orchester-IT

Ulož ako PDF
Napísal 20. apríla 2014 11:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.