reklama

Talentovaného pianistu Miloša Biháryho môžete počuť v Manuel Cafe

Trnavské online Rádio Bunker v spolupráci s Manuel Cafe, pozývajú na koncert zo série piatkových hudobných večerov, ktorý sa bude niesť v jazzovom duchu.

Pozvanie organizátorov prijal trnavský rodák a „pán klavirista“ s absolútnym sluchom Miloš Biháry, ktorý predstaví svoju novú zostavu.

Štýlové zameranie kapely prechádza od jazzových štandardov (Oscar Peterson, Miles Davis, Chick Corea a ďalší) až po funky, groove, fusion a vlastnú tvorbu.

bihary_pl

Spolu s Milošom Bihárym vystúpi Denis Pagáč (bassguitar and double bass) a Ivan Horňák na bicích.

FB stránka: www.facebook.com/MilosBiharyTrio
Web stránka: www.jazz.sk/bands/milos-bihary-trio

Miloš Biháry: 18 – ročný študent Konzervatória v Bratislave. Navštevoval ZUŠ v Trnave. Po ukončení štúdia pokračuje na Konzervatóriu. Má na svojom konte niekoľko víťazstiev z celoslovenských a medzinárodných súťaží, ako sú Nitranska lutna, kde získal absolútne víťazstvo, Schneiderova Trnava a Bojnice-piano v modernom rytme, kde 2 x získal absolútne víťazstvo a dostal cenu za spontánny jazzový prejav. Mali sme ho možnosť vidieť aj v TV ako osemročného v Kakostar, ako 13-ročného v Mini Talent Show. Bol členom kapely JMJ trio. O veľkom talente svedčí jeho absolútny sluch, okrem vážnej hudby sa zaoberá aj jazzom.

Ivan Horňák: 18 – ročný študent Konzervatória. Navštevoval ZUŠ v Senici, kde študoval klavír a bicie. Pokračuje na Konzervatóriu, kde študuje klavír a popritom bicie. Hral v zoskupeniach ako napr. Monday-poprocková kapela a v popovej kapele Chilli. Medzi jeho úspechy môžeme zaradiť súťaž Beat Fórum Gbely, kde získal cenu poroty v kategórii bicie nástroje.

Denis Pagáč: Navštevoval gymnázium v Dubnici nad Váhom. Neskôr pokračoval na Konzervatóriu v Bratislave v hre na kontrabas. Zúčastnil sa aj rôznych kurzov napr. Bass Fest (Banská Bystrice) odbor klasicky kontrabas a na jazz dielni v Bratislave odbor jazzovy kontrabas u českého popredného kontrabasistu Roberta Balzara. Jeho vzory: Scot Lafaro,Paul Chambers,John Patitucci.

Koncert: Miloš Biháry Trio
Miesto konania: Manuel Cafe, Jeruzalemská 22, Trnava
Kedy: Piatok 27.3.2014 o 21.00 hod.
Vstupné: 3,-€

Rezervácie na tel. čísle 0905 454 090 u pani Debreckej

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2015 20:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.