reklama

V kostole sv. Jakuba vystúpi uznávaná sopranistka Simona Houda Šaturová v sprievode Trnavského komorného orchestra

Trnavský komorný orchester pozýva v nedeľu 18. júna 2023 o 20:00 h na veľkolepý koncert výnimočnej sopranistky, opernej hviezdy belkanta Simony HOUDA ŠATUROVEJ pod vedením dirigenta Ondreja Olosa. Zaznejú známe operné árie velikánov Mozarta, Haydna a Paisiella. Koncert sa uskutoční v kostole sv. Jakuba (františkánsky), vstupenky si môžete zakúpiť na tejto stránke.

Simonu Houda Šaturovú časopis Der neue Merker označil ako malý mozartovský zázrak: „Spieva Konstanzu s tak neoblomnými koloratúrami, precítenými pianami a štýlovou dokonalosťou až sa tají dych.“

Je žiadanou interpretkou obdobia talianskeho belcanta a tiež renomovanou koncertnou sopranistkou. Koncertovala vo väčšine prestížnych operných a koncertných domoch po celom svete (Brusel, Viedeň, Boston, New York, Paríž, Frankfurt, Atény, Mníchov, Salzburg, Prahe a i).

Nahrala niekoľko CD nosičov a je držiteľkou mnohých ocenení (Cena Thálie za najlepší operný výkon v r.2001, Cena Nadácie Charlotty a Waltera Hamelových v Lübecku v r.2001). Jedným z jej posledných projektov bol film Il Boemo o skladateľovi Josefovi Myslivečkovi, v ktorom prepožičala svoj hlas herečke Barbare Ronchi (stvárnila legendálnu koloratúrnu sopranistku 18. storočia Caterinu Gabrielly).


Simona Houda Šaturová

Trnavský komorný orchester pod umeleckým vedením Alžbety Ševečkovej dosiahol v priebehu posledných pár rokov úroveň profesionálneho telesa. Spolupracuje s významnými dirigentami a speváckymi zbormi, zameriava sa na interpretáciu klasických autorov od obdobia baroka až po súčasnosť.

Od roku 2015 je tiež hlavným organizátorom festivalu Hudba na radnici v Trnave, ktorého súčasťou je od r. 2017 skladateľská súťaž ARCO.

Ondrej Olos je slovenským dirigentom, aktuálne pôsobiacim v Národnom divadle Brno. Pravidelne spolupracuje so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, ŠKO Žilina, Košickou filharmóniou a ďalšími telesami. Je tiež vyhľadávaným klaviristom a komorným hráčom (Opera trio, Trio Euterpé).

PROGRAM
W.A.Mozart: Der Schauspieldirektor / Riaditeľ divadla (Ouvertura)
G.Paisiello: Giusto ciel, che conoscete (ária Rosiny z opery Barbier zo Sevilly)
J. Haydn: Il mondo della luna / Svet na mesiaci (Ouvertura)
J. Haydn: Aure chete verdi allori (ária Angelici z opery Rolando Paladino)
W.A.Mozart: Symfonia č. 1 Es dur KV16 (Allegro molto. Andante. Presto.)
W.A.Mozart: Martern aller Arten (ária Konstanze z opery Únos zo Serailu)

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2023 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.