reklama

Galéria J. Koniarka pozýva na koncert historickej hudby v podaní Musica aeterna

Trnavský samosprávny kraj, Galéria Jána Koniarka v Trnave a Občianske združenie Musica aeterna pozývajú  na koncert z cyklu MUSICA PASQUA 2011 – STABAT MATER.

Koncert sa uskutoční v Novom krídle Kopplovej vily Galérie J. Koniarka na Zelenom kríčku v sobotu 16. apríla o 19. hodine.

Poslucháčom sa predstaví hudobné zoskupenie Musica Aeterna pod vedením Petra Zajíčka v zložení: Peter Zajíček – husle,  Gabriel Szathmáry – husle, Ján Gréner – viola, Michaela Čibová – violončelo a  Ján Prievozník – violone.  Sólistka: Aneta Mihályová – soprán. Na koncerte zaznejú diela Josepha Haydna a Luigi Boccheriniho STABAT MATER.

Musica Aeterna uvedie veľkonočnú historickú hudobnú tvorbu akcentujúcu pozornosť na výnimočné hudobné diela venované najväčšiemu kresťanskému sviatku, akým je nesporne Veľká noc.

Súbor pre starú hudbu MUSICA AETERNA vznikol roku 1973 z iniciatívy prof. Jána Albrechta, ktorý ako prvý systematicky oboznamoval budúcich profesionálnych hudobníkov s hudbou obdobia gotiky, renesancie a baroka. Štúdium skladieb uvedených epoch nakoniec vyústilo do formovania špecializovaného telesa pre starú hudbu, ktoré sa roku 1989 definitívne preorientovalo na hru na originálnych nástrojoch zo 17. a 18. storočia, resp. na ich kópiách. Európska hudba a hudba stredoeurópskej, resp. slovenskej proveniencie 17. a 18. storočia je ťažiskom repertoáru súboru, ktorý bol v rokoch 1986–2005 organizačne včlenený do Slovenskej filharmónie. Umeleckým vedúcim je Peter Zajíček.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2011 0:24. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Kam vyraziť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.