reklama

V Katedrále bude koncert stredovekej duchovnej hudby v podaní dvoch popredných zborov

SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS pod umeleckým vedením Davida Ebena, zaraďovaná medzi popredných svetových interpretov stredovekej duchovnej hudby a SPEVÁCKY ZBOR ADOREMUS, známe celoslovenské vokálne teleso dramaturgicky zamerané na sakrálnu hudbu so svojím zbormajstrom Dušanom Billom prichádzajú na Kvetnú nedeľu – v Nedeľu utrpenia Pána 29. marca 2015 o 19:00 do Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave, aby priniesli spevy, v ktorých sa spája predzvesť kráľovského triumfu Krista so zvesťou o jeho umučení.

V programe koncertu zaznejú spevy zo slávnostnej procesie Kvetnej nedele a tiež spevy zo špecifického repertoáru Svätého týždňa. Zaujímavé sú spievané čítania z Veľkého piatku, tzv. Plač proroka Jeremiáša, v ktorom prorok narieka nad spustošeným Jeruzalemom.

adoremus
Spevácky zbor Adoremus

Zastúpené budú aj spevy sprevádzajúce Veľkopiatkový obrad uctievania kríža, najmä Improperia, pomyselné výčitky Spasiteľa adresované vyvolenému národu ako aj celému svetu.

Napriek vážnemu ladeniu, tomuto programu vlastnému, nechýba tu prvok nádeje vo vzkriesenie, ktoré bude nasledovať po krížovej ceste a dotýka sa každého človeka.

Kvetnonedeľný koncert na začiatku Veľkého týždňa v autentickom, monumentálnom sakrálnom priestore v sviatočný deň priblíži a umocní prežívanie biblického príbehu významných momentov posledných chvíľ Ježiša Krista.

Program svojou dramaturgickou nápaditosťou sprístupňujúcou repertoár ležiaci pri samotných koreňoch európskej hudobnej kultúry a diela majstrov vokálnej polyfónie overené časom i kresťanskou tradíciou ponúka nevšedný, jedinečný umelecký zážitok.

Informácie sprostredkoval tajomník speváckeho zboru Adoremus Jozef Vrábel.

Vstupenky na koncert sú k dispozícii v sieti Ticketportal (link tu) v cene 5 eur, na mieste v deň koncertu za 7 eur.

Plagát:
adoremus-pl

katedrala
Katedrála sv. Jána Krstiteľa v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2015 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.