reklama

Tanečné predstavenie Vráskanie prinesie netradičný zážitok

Starnutie a spomínanie dostane tento týždeň nový rozmer a dostane sa do pohybu. Kultúrne centrum Malý Berlín uvedie tanečné predstavenie Vráskanie od formácie Neskorý zber. Podujatie netradičným spôsobom reaguje na témy starnutia. Predstavenie bolo upravené tak, aby sa dalo plnohodnotne odprezentovať aj cez obrazovky u vás doma. Uskutoční sa už v stredu 14. apríla o 18:00 hod.

Nepôjde o obyčajný stream. Tanečné predstavenie Vráskanie je jedinečné v tom, že ho tvorcovia prispôsobili aktuálnej situácii. Ako autori prijali túto výzvu?

Podujatie vzniklo z dvojročného výskumu choreografky Anny Sedlačkovej, ktorého impulzom bolo vlastné starnutie, jeho etapy, prejavy, pocity a témy.

„Objavuje sa tam napríklad aj téma starých rodičov a to, ako nám zanechali genetický materiál. Ide o biologickú podporu, ale aj o emočnú zložku, ktorá súvisí so spomienkami našich tanečníkov na ich starých rodičov,“ opisuje choreografka predstavenia Anna Sedlačková.

Oproti divadelnej verzii sa ho však podarilo obohatiť aj o iné témy a elementy. Príkladom je spolupráca s biologičkou Martou Ollé, ktorá hovorí o východiskách toho predstavenia napríklad aj o starnutí buniek.

Predstavenie vznikalo tiež v spolupráci medzi choreografkou Martou Renzi (USA), s etnologičkou Ľubicou Voľanskou, hudobným skladateľom Petrom Grollom a tanečníkmi rôznych generácií.

„Téma predstavenia tiež súvisí aj s mojim procesom starnutia. Starnutie sa väčšinou spája so smútkom a strácaním. V mojom procese sa však objavuje veľa bohatstva a niečoho, čo človek skrátka nemá, keď je mladý,“ hovorí Anna Sedlačková.

Tanečné predstavenie je zdarma. Pre účasť je nevyhnutná rezervácia na adrese: neskoryzberoz(zavináč)gmail.com.

Podujatie prebehne online cez platformu ZOOM v stredu 14. apríla o 18:00 hod. Link na predstavenie získate po rezervácii vstupenky.

Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2021 0:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.