reklama

V piatok uvedie Malý Berlín tanečné predstavenie o intimite, rešpekte a strednom veku

V piatok 27. apríla 2018 kultúrne centrum Malý Berlín pozýva na tanečné predstavenie Zámerné čakanie. Interpretmi i autormi sú zrelí tanečníci a choreografi skupiny Neskorý zber.

Zámerné čakanie tvorí sled obrazov dotýkajúci sa tém intimity, ženskosti, čakania, rešpektu, iritácie, osamelosti. Ich jednotiacim prvkom je spodný prúd – basso continuo – tiahnuci sa celým predstavením.

Odráža vzťahy medzi nami i vzťahy k sebe samým. Jednotlivé scény sú sledom otázok a odpovede na ne môže divák hľadať a nachádzať práve v šepote spomínaného spodného prúdu.
Dynamické predstavenie, v ktorom hudba a tanec nahrádzajú slová a prím hrá neverbálna komunikácia, sa venuje aktuálnym témam.

Zámerné čakanie, ako už názov napovedá, ponúka možnosť zamyslieť sa nad budúcnosťou svojho bytia aj v tom období života, kedy sa skepsa a únava stredného veku pokúšajú presvedčiť človeka o tom, že stráca schopnosť snívať a plniť si svoje sny.

Tanečník v strednom veku je len zriedkavo vnímaný ako perspektívny a atraktívny. Čo je ale paradoxné, keďže práve vtedy je schopný sformulovať otázky a vďaka skúsenostiam ponúknuť odpovede bez obmedzení.

Tešiť sa môžete na tanečné kvarteto v zložení Moniky Čertezniovej, Lucie Holinovej, Daniela Račeka a Anny Sedlačkoveh. Autorom skvelej hudby je Martin Burlas. Cena vstupeniek je 6 € a 3 € pre študentov, seniorov a ZŤP. Rezervovať si ich môžete e-mailom na adrese rezervacie(zavináč)malyberlin.sk.

Podrobnosti aj celý program kultúrneho centra nájdete na stránke www.malyberlin.sk alebo www.facebook.com/MalyBerlin.

Realizáciu predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Organizátori ďakujú mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny a Trnavské rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2018 23:11. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.