reklama

Malý Berlín uvedie oceňovanú monodrámu Prešovského národného divadla Moral Insanity

Chcete vedieť, kto je zodpovedný za to, že sa vám nedarí? Hľadáte toho, kto môže za to, čo sa tu deje? Príďte a určite si niekoho vyberiete. Najlepšia divadelná inscenácia roku 2019 ponúkne nečakaný zážitok, na ktorý sa treba pripraviť. Moral Insanity uvedú v Malom Berlíne v stredu 8. júna o 19.00 h.

Monodráma Prešovského národného divadla je najmä o manipulácii. Poukazuje na fakt, že niekedy je veľmi ľahké nechať sa ňou ovládnuť – najmä v dobe plnej fake news, hoaxov a konšpiračných teórií. 

Predstavenie si berie na paškál aj nenávistné prejavy, vychádzajúce z nepriaznivej ekonomickej situácie. Inšpiráciu čerpá v slávnom románe Pražský cintorín z pera estetika, filozofa, historika a spisovateľa Umberta Eca. 

Moral Insanity príde do Trnavy vôbec po prvý raz. Peter Brajerčík a Júlia Rázusová z Prešovského národného divadla ako autori scenára prinášajú šokujúci text, ktorý môže diváka zaskočiť.

Ich prácu ocenili divadelní kritici, pričom nezávislé divadlo porazilo kamenné divadlá v piatich kategóriách cien DOSKY – za najlepšiu inscenáciu, réžiu, mužský herecký výkon, za najlepšiu scénickú hudbu ako aj za mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla.

Prešovské národné divadlo vzniklo v októbri 2013. Koncept nezávislého profesionálneho divadla bol umeleckou víziou dramatičky Michaely Zakuťanskej a režisérky Júlie Rázusovej. Vytvára priestor pre slobodnú tvorbu a inscenuje texty so súčasnými spoločenskými, generačnými a sociologickými témami. 

Divadelné predstavenie Moral insanity sa odohrá v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej 4 v Trnave. Lístky si zakúpite v predpredaji na webe (malyberlin.sk/eventy/presovske-narodne-divadlo-moral-insanity/) za 7 eur, alebo na mieste za 10 eur. Študenti, seniori a ZŤP majú zľavnené vstupné 5 eur.

Podujatie z verejných zdrojov podporilo Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2022 20:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.