reklama

Kultúrne centrum Malý Berlín otvorí 2. marca 2018

Po štyroch rokoch príprav bude kultúrne centrum Malý Berlín otvorené v historickom dome na Štefánikovej 4 už o mesiac a hneď od prvého víkendu sľubuje plnohodnotný program zložený z filmových projekcií, divadelných predstavení, koncertov domácich i zahraničných kapiel a mnoho ďalšieho.

Kultúrne centrum chce priniesť program naozaj pre všetkých. Nemá to byť miesto výlučne pre alternatívnu kultúru a umenie, i keď aj to bude mať v ňom svoje pevné miesto.

Malý Berlín by mal byť postupne otvorený celý deň tak, aby tu našli niečo pre seba školy, rodiny s deťmi, mládež, vysokoškolskí študenti, dospelé publikum a seniori.


Malý Berlín otvárajú 2. marca 2018

Za vznikom kultúrneho centra stojí občianske združenie Publikum.sk a to vďaka investícii spoločnosti Trnka Investments. Sidliť bude v historickom meštianskom dome na Štefánikovej 4, ktorý v uplynulých rokoch prešiel kompletnou rekonštrukciou.

Dom je súčasťou areálu, ktorý prepája viacero budov s centrálnym spoločných dvorom, ktorý bude už čoskoro prístupný ako moderný verejný priestor.

Nádvorie, ako sa celý projekt volá, prinesie veľa zaujímavých a pre mesto potrebných funkcií. Jeho jednotlivé časti budú sprístupnené postupne v ďalších týždňoch po otvorení Malého Berlína.

Z najbližšieho programu vyberáme:

Bergman 100 /3. a 4 marec

Ingmar Bergman, jeden z najväčších filmových režisérov všetkých čias, by mal 14. júla 2018 100 rokov. Preto počas nášho otváracieho víkendu uvádzame v spolupráci s Film Europe výber jeho troch zásadných diel – Fanny a Alexander, Persona a Jesenná sonáta.

Divadlo Kontra: Mesiac a Magnólie /16. marec

Komédia o zákulisí vzniku filmu Odviate vetrom. Čo si počať, ak čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu vo svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu. Najnovšia hra obľúbeného divadla Kontra.

Kapor na scéne: O psíkovy a mačičke /18. marec

Zábavno-poučná rozprávka o tom, ako sa z mačky Micky stala doktorka a lieči svojich prvých pacientov. Ako sanitka jej asistuje psík Bodrík a svoju dôležitú úlohu budú mať aj prítomné detičky.
Pomoc bude určite potrebovať moriak s raneným krídelkom, ktorý si nedával pozor na ceste i ďalšie zvieratká.

Carnival Youth /20. apríl

Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, poľskom Open’eri, britskom Great Escape a aj na slovenskom Grape Festivale 2015. V rámci aktuálneho turné odohrajú na Slovensku len jeden koncert a to práve v Trnave!

Neskorý zber: Zámerné čakania /27. apríl

Súčasné tančené predstavenie skupiny Neskorý zber s hudbou Martina Burlasa. Ambíciou predstavenia je komunikovať s divákom o viacerých aktuálnych témach. Ich jednotiacim prvkom je spodný prúd – basso continuo – tiahnuci sa celým predstavením. Odráža vzťahy medzi nami a aj samých k sebe.

Podrobnosti o týchto, ale i ďalších podujatiach nájdete na adresách:

www.malyberlin.sk
www.facebook.com/MalyBerlin

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2018 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kultúrne centrum Malý Berlín otvorí 2. marca 2018”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.