reklama

Kultúrne centrum Malý Berlín otvorí 2. marca 2018

Po štyroch rokoch príprav bude kultúrne centrum Malý Berlín otvorené v historickom dome na Štefánikovej 4 už o mesiac a hneď od prvého víkendu sľubuje plnohodnotný program zložený z filmových projekcií, divadelných predstavení, koncertov domácich i zahraničných kapiel a mnoho ďalšieho.

Kultúrne centrum chce priniesť program naozaj pre všetkých. Nemá to byť miesto výlučne pre alternatívnu kultúru a umenie, i keď aj to bude mať v ňom svoje pevné miesto.

Malý Berlín by mal byť postupne otvorený celý deň tak, aby tu našli niečo pre seba školy, rodiny s deťmi, mládež, vysokoškolskí študenti, dospelé publikum a seniori.


Malý Berlín otvárajú 2. marca 2018

Za vznikom kultúrneho centra stojí občianske združenie Publikum.sk a to vďaka investícii spoločnosti Trnka Investments. Sidliť bude v historickom meštianskom dome na Štefánikovej 4, ktorý v uplynulých rokoch prešiel kompletnou rekonštrukciou.

Dom je súčasťou areálu, ktorý prepája viacero budov s centrálnym spoločných dvorom, ktorý bude už čoskoro prístupný ako moderný verejný priestor.

Nádvorie, ako sa celý projekt volá, prinesie veľa zaujímavých a pre mesto potrebných funkcií. Jeho jednotlivé časti budú sprístupnené postupne v ďalších týždňoch po otvorení Malého Berlína.

Z najbližšieho programu vyberáme:

Bergman 100 /3. a 4 marec

Ingmar Bergman, jeden z najväčších filmových režisérov všetkých čias, by mal 14. júla 2018 100 rokov. Preto počas nášho otváracieho víkendu uvádzame v spolupráci s Film Europe výber jeho troch zásadných diel – Fanny a Alexander, Persona a Jesenná sonáta.

Divadlo Kontra: Mesiac a Magnólie /16. marec

Komédia o zákulisí vzniku filmu Odviate vetrom. Čo si počať, ak čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu vo svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu. Najnovšia hra obľúbeného divadla Kontra.

Kapor na scéne: O psíkovy a mačičke /18. marec

Zábavno-poučná rozprávka o tom, ako sa z mačky Micky stala doktorka a lieči svojich prvých pacientov. Ako sanitka jej asistuje psík Bodrík a svoju dôležitú úlohu budú mať aj prítomné detičky.
Pomoc bude určite potrebovať moriak s raneným krídelkom, ktorý si nedával pozor na ceste i ďalšie zvieratká.

Carnival Youth /20. apríl

Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, poľskom Open’eri, britskom Great Escape a aj na slovenskom Grape Festivale 2015. V rámci aktuálneho turné odohrajú na Slovensku len jeden koncert a to práve v Trnave!

Neskorý zber: Zámerné čakania /27. apríl

Súčasné tančené predstavenie skupiny Neskorý zber s hudbou Martina Burlasa. Ambíciou predstavenia je komunikovať s divákom o viacerých aktuálnych témach. Ich jednotiacim prvkom je spodný prúd – basso continuo – tiahnuci sa celým predstavením. Odráža vzťahy medzi nami a aj samých k sebe.

Podrobnosti o týchto, ale i ďalších podujatiach nájdete na adresách:

www.malyberlin.sk
www.facebook.com/MalyBerlin

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2018 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kultúrne centrum Malý Berlín otvorí 2. marca 2018”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.