reklama

Kultúrne centrum Malý Berlín sa dočasne sťahuje do virtuálneho priestoru. Koncerty a prednášky odvysielajú online

V čase šírenia pandémie a zákazu verejných podujatí muselo kultúrne centrum Malý Berlín, tak ako všetky podobné inštitúcie, uzatvoriť svoje priestory. Mnoho z plánovaných podujatí bolo zrušených alebo presunutých na neskoršie dátumy.

Zároveň je zjavné, že výkonných umelcov a iných z prostredia kultúry a kreatívneho priemyslu ekonomické obmedzenia zasiahli v plnej miere.

Tím kultúrneho centra sa preto rozhodol časť aktivít preniesť na internet a ponúknuť ich záujemcom v podobe online streamingu.


Ľuba Dušaničová

Štvrtkové koncertné večery

Štvrtkové večery po Veľkej noci budú patriť sérii online koncertov hudobníkov z Trnavy a okolia.

Postupne predstavia Ľuba Dušaničová, Ghostly Silent (Martin Molnár), Ildikó Kali, Cloudsform (Tomáš Farkaš) a Ivana Kovačicová.

Koncertná séria prepája rôzne podoby pesničkárstva ako tradičného hudobného vyjadrenia s elektronickou produkciou využívajúcou najnovšie technické možnosti. Hudobníci odohrajú svoje sety v Malom Berlíne s využitím profesionálnej zvukovej a prenosovej techniky.

Ako prvá vystúpi 16. apríla o 20.00 h Ľuba Dušaničová, herečka nitrianskeho Nového divadla, príležitostná pesničkárka a organizátorka festivalu nezávislých divadiel SCENA žijúca v Zelenči. Trnavčania ju môžu poznať aj z protestov Za Jána a Martinu, ktoré sprevádzala svojimi piesňami.

Na projekte Poetkine slzy spolupracuje s Marekom Antalom a Jurom Rudíkom.

„Keď sa ma niečo výrazne dotkne, či už pozitívne alebo negatívne, musím sa z toho ,vypísať‘,“ hovorí Ľuba o svojej tvorbe.

Texty piesní začali vznikať na podnet partnerského života, nahliadnutím do svojho vnútorného ja, neskôr nimi reagovala aj na spoločenské témy a udalosti. Žánrovo možno jej hudbu zaradiť do folku s prvkami šansónu.

Zadarmo a pre všetkých

Koncerty, prednášky a diskusie budú streamované priamo na facebookovej stránke centra.

Centrum má už teraz naplánovanú aj prvú prednášku, a to na stredu 22. apríla 2020. Venovaná bude novej typografii a Škole umeleckých remesiel.

Prednáška Kláry Prešnajderovej zo Slovenského múzea dizajnu – SCD bude sprievodným programom výstavy Trnavskí typografi v Čepan gallery, ktorá je taktiež v tomto čase neprístupná.

Organizátori sa však rozhodli aspoň časť výstavy sprístupniť formou informačných panelov na nástenkách v prechode na Nádvorie zo Štefánikovej 4.

Podujatia kultúrneho centra podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2020 6:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.