reklama

Malý Berlín online: Martin M. Šimečka predstaví svoju najnovšiu knihu

Kultúrne centrum Malý Berlín prináša ďalší zo série literárnych večerov. Tentoraz budete mať možnosť vypočuť si novinára a spisovateľa Martina M. Šimečku. Online diskusia prebehne vo štvrtok 18. marca o 19:00.

Súčasná situácia mnohých z nás uvrhla do nechcenej samoty, Martin M. Šimečka si však samotu vyberá dobrovoľne. Niekoľko mesiacov v roku pravidelne trávi na samote v maringotke pod Muránskou planinou.

Aj vďaka tomu vznikla jeho najnovšia kniha s názvom Telesná výchova. Je súborom esejí a úvah, v ktorých premýšľa o pohybe, tele a mysli, o princípe neistoty a starnutí. 

„Máloktorý spisovateľ má takú bláznivú telesnú históriu ako ja a máloktorý celoživotný športovec sa stane spisovateľom,“ hovorí o motivácii k napísaniu najnovšej knihy Martin M. Šimečka.

Šport a pohyb boli pre neho vždy neodmysliteľnou súčasťou života, okrem toho sa venoval predovšetkým písaniu či už ako novinár, alebo spisovateľ.

Napísal úspešnú knihu Džin (Artforum, 2015), ktorá vyšla aj v USA a vo Francúzsku, alebo knihu Medzi Slovákmi (Stručné dejiny ľahostajnosti od Dubčeka k Ficovi alebo ako som sa stal vlastencom).

Na najnovšiu knihu, ale aj na to ako trávi momentálne svoje dni a čo do budúcnosti plánuje sa ho bude pýtať moderátor Ľubomír Šulko. Priestor bude však aj pre divácke otázky.

Na Literárny večer nemusíte nikam chodiť. Stačí sa len pohodlne usadiť a pripojiť k internetu. Diskusiu až k vám domov prinesie Malý Berlín, v našom online prenose, stačí sledovať Facebook stránku Malého Berlína.

Vstupenku si kupovať nemusíte, radšej investujte do dobrej literatúry. Vidíme sa 18. marca o 19:00 hod.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2021 0:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.