reklama

Siedmy ročník Ypsalonu bude online, čitateľom prihovorí aj Martin Pollack

Posledný predĺžený novembrový víkend bude už tradične patriť festivalu spisovateľov Ypsalon. Kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave pozýva na online stretnutia s oceňovanými autormi od 25. do 28. novembra 2021. Tento rok ponúkne Ypsalon aj zaujímavý koncert, program pre deti či Noc filozofie.

Aj tento rok sa festival presúva do online priestoru. Začína sa už vo štvrtok, 25. novembra a otvorí ho diskusia s Barborou Hrínovou, víťazkou tohtoročnej Anasoft litera.

Najnovšiu knihu predstaví zakladateľka vydavateľstva Aspekt Jana Juráňová a prvý deň uzavrie Ivana Gibová, ktorá možno prezradí viac o svojej zbierke sarkastických poviedok zo single života po tridsiatke.

Piatok otvorí prednáška s čítaním ukážok od Pavla Vilikovského pri príležitosti výročia 80. rokov od jeho narodenia. Slávneho autora bližšie predstaví Vladimíra Mravcová. Pokračovať budeme s poetkou Máriou Ferenčuhovou a po nej sa predstaví Ján Markoš, ktorý sa v knihách nevyhýba aktuálnym a pálčivým témam.

Sobotný program odštartuje Dominika Moravčíková, ktorej hovoria aj literárny obojživelník, pretože jej nie je cudzia poézia ani próza. Exkluzívne sa porozprávame aj Martinom Pollackom, rešpektovaným a známym rakúskym autorom historicko-reportážnych kníh ako Americký cisár, Smrť v bunkri či Halič – putovanie po stratenom svete. Na Ypsalone nebude chýbať ani hudobný program, Martin Geišberg prinesie program na pomedzí divadla a koncertu.

Nedeľa bude tradične venovaný tým najmenším. Od 14:00 sa Michal Hvorecký a Simona Čechová ponoria do knihy Dunaj – magická rieka, z ktorej prečítajú ukážky.

Festival bude online s prenosom na facebook stránku kultúrneho centra Malý Berlín – facebook.com/MalyBerlin.

Celý program festivalu Ypsalon nájdete na stránke www.malyberlin.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2021 7:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.