reklama

Šiesty ročník festivalu spisovateľov Ypsalon bude online

Festival Ypsalon bude tento ročník výnimočný. Trnavský festival spisovateľov síce neponúkne možnosť nechať si podpísať knihy osobne, bude však dostupný z pohodlia domova od 26. do 29. novembra 2020 v celom online svete.

Ako predzvesť hlavného programu otvorí festival beseda s jedným z najčítanejších domácich spisovateľov, Jurajom Červenákom. Jeho postavy síce cestujú naprieč rôznymi historickými obdobiami, on však k divákom prihovorí z preňho domácej Banskej Štiavnice.

Hlavný program festivalu rozplánovali organizátori do štyroch dní. Predĺžený víkend sa ponesie v znamení toho najlepšieho a najzaujímavejšieho, čo literatúra v poslednom roku priniesla. Besedy s finalistami Anasoft litera doplní diskusia o dystopii v domácej literatúre.

Tá sa v jednom momente zmení na scénické čítanie v podaní herečky divadelného zoskupenia DEMOscéna – Marcely Stankovej. Pozvanie moderátora Daniela Domoráka prijali literárny vedec Pavel Matejovič, literárny historik Viliam Nádaskay, estetik a odborník na popkultúru Juraj Búry.

Hosťom Ypsalonu bude tento rok aj spisovateľ Jan Novák. Jeho životopis Milana Kunderu vyvolal kontroverzie, sám hovorí, že kvôli bratom Mašínovcom by sa aj pobil. Na diskusiu so slovenskými fanúšikmi sa tešil, kvôli zatvoreným hraniciam si rozhovor s ním vychutnáte aspoň na diaľku.

Na 6. ročník trnavského literárneho festivalu zavítajú aj Alena Sabuchová, Zuzana Mojžišová, Katarína Kucbelová, Mária Modrovich, Márius Kopcsay či Balla.

Tým najmenším (ale nielen im) možno ulahodí rodáčka z Trnavy, Simona Čechová, autorka poriadne farebnej knižky František z kompostu.

Organizátori tento rok sľubujú okrem sledovania z pohodlia domova aj ďalšiu špecialitu, prvýkrát si návštevníci nebudú kupovať vstupenky. Ušetrené peniaze tak môžu diváci využiť napríklad na nákup dobrej knižky. Program festivalu Ypsalon bude zverejnený v najbližších dňoch na stránke www.malyberlin.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2020 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.