reklama

Začína festival spisovateľov YPSALON

Už tento týždeň vás v Trnave čakajú štyri dni plné literatúry. Štvrtý ročník Festivalu spisovateľov YPSALON bude prebiehať od 22. – 25. novembra. Množstvo zaujímavých hostí sa predstaví v príjemných priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín (Štefánikova 4).

Festival prináša zaujímavé besedy, diskusie a bohatý sprievodný program. Ako literárni hostia sa už od štvrtka predstavia Arpád Soltész, Daniel Majling, Ondrej Štefánik, Ján Štrasser, Andrej Bán, Dado Nagy, Pavol Rankov, Mariana Čengel Solčanská, Anton Vydra, Peter Zajac, Dušan Vicen.

Súčasťou bude aj beseda so zakladateľom vydavateľstva KK Bagala, ktorý za dvadsaťpäť rokov vydal viac ako štyristo kníh.

O najnovšej dvojknihe Gundžovníky podľa ručne vyrábaných časopisov Júliusa Satinského príde porozprávať jazykovedkyňa, editorka a prekladateľka Lucia Molnár Satinská. Piatkový literárny program ukončí koncert formácie Panáčik o 22:00 hodine.

Organizátori podujatia neopomenú ani najmladších čitateľov. Nedeľa bude venovaná rodičom s deťmi. Tešiť sa môžete na čítania, workshopy, divadelné predstavenie na tému knižky Smelý Zajko v Afrike, alebo predajnú výstavu najkrajších detských kníh vydaných v slovenskom jazyku.

Zvýhodnené permanentky si návštevníci môžu kúpiť online na MaxiTicket, alebo v Kníhkupectve AF (Štefánikova 5).

Podujatie z verejných zdrojov podporili hlavný partner Fond na podporu umenia a Mesto Trnava, Trnavský samosprávny kraj.

Mediálni partneri: Medzi knihami, Knižná revue, Trnavské rádio, Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, MY Trnava.

PARTNER: Fatra, minerálna voda

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2018 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začína festival spisovateľov YPSALON”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.