reklama

Koncom novembra sa opäť uskutoční festival spisovateľov YPSALON, hosťom bude aj Martin Pollack

Posledný novembrový týždeň sa bude konať v poradí už siedmy ročník festivalu Ypsalon. O tom najlepšom čo knižné vydavateľstvá priniesli v poslednom roku sa budú počas štyroch festivalových dní od 25. – 28. novembra 2021 rozprávať zaujímaví hostia v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave.

Predĺžený víkend sa začína už vo štvrtok 25. novembra večer. Tešiť sa môžete na víťazku tohtoročnej Anasoft litera Barboru Hrínovú a víťazku ceny čitateľov Veroniku Šikulovú. So svojou najnovšou knihou príde aj zakladateľka vydavateľstva Aspekt Jana Juráňová a večer uzavrie debata s Ivanou Gibovou, autorkou zbierky sarkastických poviedok, ktoré zachytávajú frustrácie single života po tridsiatke.

Piatkový program otvoria o 18tej prednáškou a čítaním ukážok z diel Pavla Vilikovského, pri príležitosti 80 rokov od narodenia. Spoločne s Vladou Mravcovou budete hľadať odpovede na otázku, čím bol a ďalej bude jeden z najväčších slovenských spisovateľov súčasnej literatúry výnimočný.

Pozvaná je aj Mária Ferenčuhová, jedna z najúspešnejších poetiek súčasnosti. Piatkový večer uzatvorí autor bestselleru Sila rozumu v bláznivej dobe – Ján Markoš, ktorý vo svojich knihách rozoberá aktuálne spoločenské témy, kritické myslenie a zrozumiteľným jazykom spája filozofiu, históriu a vedecké experimenty.


Martin Pollack

Víkendový program otvorí Richard Pupala, ktorý sa považuje za majstra strašidelnej poviedky. O hodinu neskôr privítajú mladý talent – Dominiku Moravčíkovú, ktorá sa venuje zároveň poézii a próze a je držiteľkou cien Básne SK/CZ a Poviedka.

Festival spisovateľov navštívi rakúsky reportér, spisovateľ a prekladateľ Martin Pollack. Je autorom historicko-reportážnych kníh, ktoré sa venujú najmä regiónu strednej a východnej Európy. Poznať môžete niektorú z jeho kníh preložených aj do slovenčiny – Americký cisár, Smrť v bunkri alebo Halič – putovanie po stratenom svete.

Na festivale nebude chýbať ani hudba. V sobotu večer sa môžete tešiť na koncert Martina Geišberga, ktorého tvorba sa pohybuje na hrane medzi divadlom a koncertom.

Nedeľa bude opäť venovaná najmenšiemu čitateľovi. Už o 14tej sa doslova ponoríte do vodného sveta, s knihou Dunaj – magická rieka, z ktorej budú čítať autori Michal Hvorecký a Simona Čechová. Od 15tej si organizátori pre najmladších čitateľov pripravili divadelné predstavenie – Zázračné kľúče Márie Ďuríčkovej obohatené o tvorivú dielničku na motívy rozprávky Zlatá priadka a O Jankovi Polienkovi.

Prijmite pozvanie na 7. ročník Ypsalonu. Festivalová permanentka na celý program vrátane koncertu je za 8 €. ŤZP, seniori a študenti majú zľavu 4 €. Na festival si viete kúpiť aj jednodňové vstupy za 4 € – polhodinu pred začatím priamo na mieste.

Program festivalu Ypsalon bude zverejnený v najbližších dňoch na stránke www.ypsalon.sk.

Podujatie prebehne v covid režime ZAOČKOVANÍ, a teda vstup bude za dodržania všetkých epidemiologických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú plne očkovaní.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2021 8:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.