reklama

Festival spisovateľov YPSALON sa blíži a začína sa výstavou ilustrácií

V utorok 13. novembra 2018 sa v priestoroch Kníhkupectva AF uskutoční vernisáž výstavy s názvom Cukrové topánky. Výstavu organizuje občianske združenie Publikum.sk ako sprievodný program štvrtého ročníka festivalu spisovateľov Ypsalon 2018. Výstava bude návštevníkom voľne prístupná do 13. januára 2019.

Výstava Cukrové topánky bude štartovacím programom blížiaceho sa štvordňového festivalu plného literatúry, aj preto je s ňou téma výstavy úzko spätá.

Autorkou výstavy je ilustrátorka Adela Režná, ktorá po vizuálnej aj obsahovej stránke spracovala rovnomennú knižku určenú deťom. Ide o poučný príbeh, ktorý vystríha deti pred nezdravou láskou k sladkému.

Výstava prináša do Kníhkupectva AF výber 26 zväčšených ilustrácií pochádzajúcich z knižnej predlohy. Adela Režná (1992, Myjava) žije a pracuje v Bratislave. V rokoch 2012 – 2018 navštevovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, kde študovala v Ateliéri ilustrácie a grafiky pod vedením prof. Dušana Kállaya. Jej tvorba je zameraná predovšetkým na ilustráciu pre detského diváka.


Plagát

Okrem výstavy sa budete môcť s autorkou Adelou Režnou stretnúť aj v programe samotného festivalu Ypsalon, a to počas nedeľného programu venovaného rodinám a deťom.

Autorské čítanie s knihy Cukrové topánky a následný kreatívny workshop s ilustrátorkou sa bude konať 25. novembra o 13:30. Vstupné naň bude 1 €.

Otvorenie výstavy Cukrové topánky sa uskutoční v utorok 13. novembra so začiatkom o 19:00.

Viac informácií o festivale aj výstave nájdete na webovej stránke www.ypsalon.sk alebo na sociálnej sieti Facebook.

Podujatie z verejných zdrojov podporili hlavný partner Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2018 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.