reklama

Adela Banášová predstaví v Trnave svoju knihu Zabudnuté slovenské rozprávky

Svoju knihu Zabudnuté slovenské rozprávky predstaví v kníhkupectve Panta Rhei v trnavskom OC Arkadia sama autorka Adela Banášová.

Populárna moderátorka známa svojím nadhľadom, schopnosťou pohotovo glosovať a zmyslom pre humor zúročila tieto vlastnosti aj pri písaní Zabudnutých slovenských rozprávok.

Sú to rozprávky veľmi staré a kedysi v starej slovenčine sa volali Poviedanky starjeho baču i prihodi jeho, čo by sme mohli preložiť ako Rozprávanie starého baču a jeho príhody,“ vysvetľuje autorka humorom jej vlastným a dodáva: „Tuto miniknihu som napísala ako darček pre moju mamu asi pred desiatimi rokmi. Vtedy nebolo v pláne ju posunúť niekam ďalej vo svojej existencii, hoci kde tu niekto prejavil jemnú sympatiu voči tomuto výtvoru. Náhodný rozhovor s dámami z Ikaru napokon dospel až k tomu, že knihu predsa len vydávame napospas aj iným čitateľom.“

adela
Adela Banášová

FOTO: Ikar

Každý pozná príbeh Janka Hraška alebo rozprávku Soľ nad zlato. Tie voľakedy dávno zozbieral a spísal Pavol Dobšinský. Rozprávky, ktoré prináša táto kniha, mali, naopak, smolu, že sa našli len nedávno na istom salaši.

Stretnutie s Adelou Banášovou spojené s autogramiádou sa uskutoční v kníhkupectve Panta Rhei v stredu 5. februára o 17. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2014 9:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Adela Banášová predstaví v Trnave svoju knihu Zabudnuté slovenské rozprávky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.