reklama

Úspešná trnavská autorka M. Varáčková vydáva novú knihu Spolu to zvládneme

Trnavskej autorke Miroslave Varáčkovej v týchto dňoch vychádza kniha Spolu to zvládneme, ktorou chce upriamiť pozornosť na potreby mládeže. Na príklade hlavnej postavy ukazuje, aké je neraz ťažké nájsť spoločnú reč s tínedžerom a čo pre dospievajúceho človeka znamená opora v rodine.

„Mladí túžia po sebarealizácií a voľnosti. Ak im v tom rodičia bránia a držia ich príliš nakrátko, môže to mať neželaný dopad na psychiku dospievajúceho i na jeho konanie. Potreba pochopenia a prijatia je dôležitá nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Čo všetko sa môže stať, ak nie je naplnená, sa dočítate aj v tejto knihe,“ prezradila autorka o svojej novinke.


Kniha Spolu to zvládneme sa v týchto dňoch dostáva na pulty kníhkupectiev

Tak ako v predchádzajúcich dielach sa autorka aj v tejto knižke sústreďuje na súčasnú mládež, jej problémy a okolie. Dospievajúcemu čitateľovi otvára oči a dospelým ponúka pohľad do sveta tínedžerov.

Tento rok si jedna z jej kníh vyslúžila pre vysokú obľubu u čitateľov najvyššie ocenenie, aké môže kniha pre mládež na Slovensku získať – Panta Rhei Awards v kategórií mládežnícka kniha roku 2017, čo svedčí nielen o aktuálnosti tém, ktorým sa autorka venuje.

Anotácia

Dlho očakávaný nový román Miroslavy Varáčkovej, držiteľky Panta Rhei Awards za mládežnícku knihu roku 2017.

Hudba, kapela, kamoši a husle. Timea vie, čo je pre ňu najdôležitejšie, vie, kam to chce v živote dotiahnuť. To by však nesmela mať despotických rodičov, ktorí – keby mohli – by jej najradšej na krk primontovali GPSko a na hlavu GoPro kameru, aby stále vedeli, kde je, s kým a čo robí.

Príkazy a zákazy na Timeu nezaberajú. Úteky a polopravdy sú jej každodennou realitou. Keď sa jej podarí dostať na školský výlet do Berlína a tam na divokú párty, Timea konečne spadne z obláčika, na ktorom si vystavala svoj malý husľový zámok.

Pochopí, že hoci má prísnych rodičov, chcú ju chrániť oveľa viac, ako jej mladšiu sestru. Svet skrýva mnohé nebezpečenstvá a mladé dievčatá predstavujú priľahkú korisť.

Vznik tejto knihy z verejných zdrojov formou štipendia podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2018 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.