reklama

Trnavská autorka Miroslava Varáčková pokrstila svoju novinku – silný príbeh Grafitové dievča

V stredu 26. apríla v bratislavskom Panta Rhei krstili novinku z pera známej trnavskej autorky pre mládež Miroslavy Varáčkovej. Grafitové dievča je Varáčkovej už dvanásta knižka, v ktorej sa, ako je už u nej zvykom, opäť venuje problémom tínedžerov. Krstu grafitom sa ujali spisovateľ Michal Škombár a editor vydavateľstva Slovart Erik Fazekaš.

„Grafitové dievča je kniha o sile priateľstva a o druhých šanciach, ktoré by sme si mali dávať navzájom a v neposlednom rade i sami sebe,“ ozrejmila autorka hlavnú myšlienku príbehu.


Úspešná trnavská spisovateľka M. Varáčková (v strede) počas krstu knihy

Kniha Grafitové dievča je čiastočne komiksový román, ktorý ilustrovala Ivana Jancíková. Hlavná hrdinka románu kráča v ústrety bezútešnej budúcnosti – doštudovať s odretými ušami, nájsť si najpodradnejšiu prácu v meste a dúfať, že ju už nechytia policajti.

Táňa to v živote nemá ľahké. Doma ju čaká len matka alkoholička, ktorá jej nedokáže dať ani pár drobných na jedlo, nieto ešte na niečo iné, bez čoho si žiadna sedemnásťročná baba nedokáže predstaviť svoj život.

Autorka opäť vytvorila nezabudnuteľnú hrdinku, ktorá sa v krutej slovenskej realite nebojí postaviť predurčenému osudu, chytiť život do vlastných rúk a pokúsiť sa vybudovať si svetlejšiu budúcnosť.

Ponorte sa do trpko-sladkého románu, o ktorom budete premýšľať ešte dlho po dočítaní.

O autorke

MIROSLAVA VARÁČKOVÁ má doma troch chlapov a psa. Keď ich ráno vypraví do práce a do školy, odpláva ku klávesnici počítača a do sveta fantázie. Každá jej nová kniha je totiž cestou, na ktorú sa so svojimi hrdinkami vypraví. Grafitové dievča (SLOVART 2017) je Mirkina dvanásta kniha.
Medzi jej najznámejšie a čitateľmi najobľúbenejšie patria dystopie Adaptácia (SLOVART 2015) a Prežila som svet (2011) a knihy pre dospievajúce dievčatá Len to nikomu nepovedz (SLOVART 2015), Nepobozkaná (2014), Láska z ulice (2014) a Tri kroky do pekla (2013).

Čitatelia o knihe Grafitové dievča:

„Grafitové dievča ma veľmi milo prekvapilo. Autorka dokázala prostredníctvom Táninho príbehu výstižne opísať problémy ľudí z reálneho života. Aj vďaka tomu sa vás tento príbeh určite dotkne,“ Marry,  marrysworld.blog.cz

„Miroslava Varáčková je moja obľúbená slovenská autorka, ktorej knihy čítam už minimálne 6 rokov. Jej novinku hodnotím veľmi kladne. Myslím si, že ju môžem naozaj vrelo odporučiť, pretože je to výborný súčasný román pre mladých, ktorý rozoberá aktuálne spoločenské problémy a môže ľudí ovplyvniť,“ Kika, our-universe-of-books.blogspot.com

„Grafitové dievča vo mne zanechalo stopu a získalo si moje srdce,“ Janka, jajibloguje.sk

„Miroslava Varáčková sa mi dostala pod kožu viac, než niektoré vychytené svetové romány,“ Anka, ankalooksworld.blogspot.com

„Wau! Veľmi silný príbeh, ktorý chytí za srdce nejedného čitateľa,“ Michaela, goodreads.com

„Chuťovka na piatoček ;) dlho som neprečítala knihu na jedno posedenie. Neočakávala som od slovenskej knihy veľa a možno aj práve preto ma PRÍJEMNE prekvapila :),“ Natalililina, goodreads.com

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2017 7:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.