reklama

Trnkovci plnia sľuby. Na Štefánikovej vznikne kultúrne stredisko Malý Berlín

Súčasná kultúra a umenie doteraz nemali v Trnave svoje pevné miesto. Už onedlho sa však v priestoroch meštianskeho domu, v historickej časti mesta, otvorí nezávislé kultúrne centrum, ktoré prinesie pestrý program pre všetky vekové kategórie. Svoju činnosť odštartuje počas jesene tohto roku na Štefánikovej ulici.

Názov nového kultúrneho centra, Malý Berlín, má na jednej strane odkazovať na slávnu minulosť Trnavy a jej známe pomenovanie, na druhej odkazuje na dnešné európske centrum nezávislej kultúry a kreatívneho priemyslu, mesto Berlín.

Z oboch si chceme vziať to najlepšie. V programe vytvoríme priestor pre všetky formy kultúry od hudobných koncertov, divadelných predstavení až po vzdelávacie aktivity,“ povedal Michal Klembara, zakladateľ Občianskeho združenia Publikum.sk.

Kultúrne centrum Malý Berlín pripravuje občianske združenie Publikum.sk v spolupráci so spoločnosťou Trnka Investments. Sídliť bude na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej ulici číslo 4.

stefanikova-4
Dom na Štefánikovej plánujú zrenovovať do jesene

Budúce priestory centra čaká v najbližších mesiacoch rekonštrukcia a Malý Berlín otvoríme hneď po jej dokončení,“ dodal Klembara.

Zdevastované meštianske domy v historickom centre Trnavy na Štefánikovej 4 a na Trojičnom námestí kúpil zakladateľ svetovo uznávanej softvérovej spoločnosti ESET Miroslav Trnka.

Rodák z Trnavy zaplatil mestu vo verejnej súťaži za objekty 1,2 milióna eur, takmer dvojnásobok vyvolávacej ceny. Nádvoria budov spoja v jeden celok.

Chceme tu vytvoriť akúsi liaheň alebo inkubátor pre šikovných ľudí z oblasti IT. Druhou plánovanou funkciou domu na Štefánikovej je podpora kultúrnych aktivít a komunitných činností ľudí z Trnavy, ale aj študentov,“ vyhlásil syn Michal Trnka pre portál trnava-live.sk v januári 2013.

Trnkovci plánujú vytvoriť vo vnútrobloku akýsi mikrosvet, kde bude pôsobiť komunita aktívnych mladých ľudí. “Podporíme vznikajúce aj fungujúce aktivity. V ostatnom čase sa v meste začalo prejavovať viacero zaujímavých projektov. Chceme im dať príležitosť a postaviť pre nich priestory, v ktorých sa môžu realizovať, komunikovať a fungovať,” naznačil M. Trnka s dovetkom, že ak by sa tento zámer podarilo zrealizovať, mohol by vzniknúť mimoriadne zaujímavý priestor, ktorý by presiahol hranice mesta aj regiónu.

Nové informácie o o centre a podrobnosti o jeho programe môžete sledovať aj na Facebookovej stránke www.facebook.com/malyberlin alebo na adrese www.malyberlin.sk môžete prihlásiť na odber newslettra.

Diskusia k článku bola ukončená.

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2014 8:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnkovci plnia sľuby. Na Štefánikovej vznikne kultúrne stredisko Malý Berlín”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.