reklama

Malý Berlín pozýva na scénické dielo inšpirované genetikou a dedičnosťou

Malý Berlín prvýkrát uvedie scénické dielo dvojice autorov Andreja Kalinku a Milana Kozánka inšpirované bádateľským odkazom opáta Gregora Johanna Mendela. Netradičné predstavenie sa uskutoční v pondelok 28. marca 2022 o 19:00 hod.

O Andrejovi Kalinkovi a Milanovi Kozánkovi, či ich umeleckom zoskupení Med a prah ste v Malom Berlíne už mohli počuť. Navyše, ich autorské predstavenie Monológy a dialógy už od novembra hráva Divadlo Jána Palárika.

Ich tvorba sa pohybuje na hranici umeleckých foriem a žánrov a býva prezentovaná rovnako ako v divadlách, v galériách aj na koncertných pódiách.

Tentoraz do Trnavy prichádzajú s predstavením s názvom outside the box 01, ktoré je úvodným projektom z plánovanej väčšej série, ktorá sa venuje vedeckému a umeleckému spoznávaniu sveta. Vzniklo v spolupráci s Mendelovým múzeom Masarykovej univerzity v Brne a Filozofickou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave.

Hlavnou líniou je príbeh zakladateľa odboru genetiky a základných zákonov dedičnosti – Gregora Johanna Mendela. Scéna sa zmení na ateliér či laboratórium. Na stenu sa premietajú diapozitívy, v pozadí hrá gramofón. Vystupuje jediný performer Andrej Kalinka. Čo však urobí preto, aby si dokázal udržať svoju ľudskosť aj v tom najstrašnejšom čase a nezabudol, že nie je iba zhlukom atómov?

Vstupné na podujatie je 5 € v predpredaji (www.malyberlin.sk/eventy/med-a-prach-outside-the-box-01/), 8 € na mieste, zľavnené vstupné 4 € si môžu uplatniť seniori, ZŤP a študenti. Vstup do interiéru je povolený iba s respirátorom.

Podujatia kultúrneho centra Malý Berlín z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 25. marca 2022 17:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.