reklama

Tanečné predstavenie Coming Out ukazuje problém s homofóbiou aj vo svete futbalu

O futbale, no najmä o homofóbii, ktorá v ňom neraz panuje, bude stredajší večer v Malom Berlíne. Kultúrne centrum srdečne pozýva v stredu 15. februára 2023 o 19:00 na tanečné predstavenie Coming Out v podaní Jozefa Vaľa.

„Ahoj, som Jozef. Som homosexuál a hanbím sa za to, že neskutočne zbožňujem futbal.“ Coming out je náročným procesom sebapoznania a sebaprijatia a Jozef Vaľo sa rozhodol na tento proces pozrieť z iného uhla. Pracuje s bizarnosťou strachu z inakosti a poukazuje na nezmyselné triedenie ľudí na základe ich orientácie. Jedným dychom dodáva, že medzi komunitou LGBTQI+ sa niekedy aj on sám hanbí za to, že je fanúšikom futbalu.

Prečo je na futbalových zápasoch tak veľa homofóbnych pokrikov? Prečo sa tak málo futbalistov otvorene priznalo k homosexualite? Tanečné predstavenie Coming Out prinesie performanciu poukazujúcu na často nezmyselné hranice, ktoré si sami utvárame a na odsudzovanie, ktoré je smiešne – rovnako, ako problém s láskou k futbalu.

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva všetkých milovníkov tanečného divadla, futbalu, ale aj tých, ktorí ich sledujú spoza autovej čiary.

Jozef Vaľo sa už v Malom Berlíne s tanečným predstavením Coming Out ukázal na jeseň roku 2020. Choreograf a performer je absolventom bratislavskej VŠMU. Spolupracoval so slovenskými a zahraničnými choreografmi z Francúzska, Talianska, Španielska, Izraelu či USA. 

Cena lístkov v predpredaji je 5 eur, na mieste budú k dispozícii za 8 eur. K dispozícii sú aj zľavnené vstupenky pre študentov, seniorov a ZŤP. Kúpiť ich môžete na webovej stránke kultúrneho centra Malý Berlín (https://www.malyberlin.sk/eventy/jozef-valo-coming-out-2/). 

Úvodný výkop predstavenia je naplánovaný na stredu, 15. februára. Začína sa od 0:0 a od 19:00 vo veľkej sále kultúrneho centra Malý Berlín.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Mesto Trnava a Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2023 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.