reklama

Nádvorie klasicky už túto nedeľu predstaví špičkového violončelistu

Uznávaný hudobník, violončelista, zakladateľ a umelecký riaditeľ festivalu Konvergencie. Takto možno charakterizovať Jozefa Luptáka, ktorý v nedeľu 3. júna 2018 o 20:00 hod., svojím vystúpením otvorí cyklus koncertov Nádvorie klasicky.

Jozef Lupták, absolvent konzervatória a VŠMU v Bratislave zveľaďoval svoje hudobné nadanie aj počas štúdií na Royal Academy of Music v Londýne a v Banff Centre for Arts v Kanade. Patrí k umelcom formujúcim hudobný a kultúrny priestor na Slovensku, za čo mu bolo udelených niekoľko ocenení (Cena Ministra Kultúry SR, Cena Frica Kafendu).

Ako vyhľadávaný a aktívny komorný hráč spolupracuje v množstvom popredných svetových umelcov a ansámblov (R. Cohen, D. Rowland, V. Mendessohn, B. Schmid, I. van Keulen, A. Serdar, Hilliard Ensemble, Fine Arts Quartet) ako aj s významnými dirigentmi (A. Parrott, J. Bělohlávek, D. Gazon, D. Héja, A. Mogrelia).


Plagát

Organizátori cyklu koncertov Nádvorie klasicky zvolili vystúpenie Jozefa Luptáka hneď na úvod práve pre jeho interpretačnú výnimočnosť ako aj pre jeho nezameniteľnú vlastnú tvorbu, napríklad na svojom poslednom albume Free In One.

Umiestnenie série koncertov Nádvorie klasicky práve do Trnavy je odpoveďou na obmedzené možnosti návštevy podobných podujatí v regióne, pričom organizátori využili priestor nového unikátneho kultúrneho priestoru, Nádvoria, umiestneného v jedinečnej scenérii historickej časti mesta.

Jozef Lupták počas svojho vystúpenia v Trnave odohrá Beethovenovu Sonátu č. 3 A dur, Op. 69, pričom Mark Kaplan, americký violončelista, ju svojho času opísal slovami: „Majstrovská kompozičná technika Beethovena mu v tomto prípade umožnila použiť menej nôt s väčšou istotou.“

Okrem toho sa však návštevníci môžu tešiť aj na Faurého Elégiu, Variácie na slovenskú tému Bohuslava Martinů a Šostakovičovu Sonátu D mol, Op. 40.

Prvý koncert zo série Nádvorie klasicky môžu návštevníci zažiť už túto nedeľu, 3. júna 2018, kedy sa od 20:00 predstavia Jozef Lupták (violončelo) a Nora Skuta (klavír).

INFO

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/202174177242638/
Vstupenky: https://vstupenky.maxiticket.sk/nadvorie-klasicky-violoncelo-jozef-luptak-a-klavir-nora-skuta-2018-trnava

Produkcia:

Nádvorie, www.nadvorie.com
Malý Berlín, www.malyberlin.sk
Barbara Paleschová – Events & Communication, www.paleschova.sk

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2018 19:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nádvorie klasicky už túto nedeľu predstaví špičkového violončelistu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.