reklama

Unikátne spojenie harfy a hudby legendárnych Depeche Mode zaznie v Trnave v rámci projektu Nádvorie klasicky už o pár dní

Slovenský harfista žijúci vo Viedni, Michal Matejčík bude hlavným protagonistom koncertu Nádvorie klasicky: Depeche Mode Full Moon Harp Recital. Michal Matejčík je posledným hudobníkom na svete, ktorý naživo vystúpil na jednom pódiu s  ikonou populárnej hudby, George Michaelom počas jeho The Symhonica Tour a počas poslednej skladby koncertu nesúcej názov I Remember You. Je rešpektovaným hudobníkom a interpretom klasickej hudby na Slovensku i v zahraničí.

Po prvýkrát predstavil set piesní Depeche Mode interpretovaných na harfe v žilinskom klube Smerr v roku 2011.

V roku 2013 bol pozvaný členom skupiny Depeche Mode, Martinom Gorem ako špeciálny hosť na ich viedenský koncert, vystúpil rovnako na vernisáži ich fotografa Antona Corbijna v nemeckom Bochume, ďalej v Berlíne na krste knihy Monument alebo aj na Warm up party v New Yorku.

V júni 2017 hudbu Depeche Mode hral v Hamburgu na 25. výročí Party for the Masses a pred niekoľkými stovkami nadšených divákov.

FOTO: Antonios Vlachou

„Do Trnavy sa veľmi teším, je to moje druhé vystúpenie v tomto krásnom meste. Minulý rok som mal tú česť pripravovať v trnavskom Divadle Jána Palárika multimediálny projekt, na ktorom som spolupracoval so skvelým režisérom Jurajom Bielikom. Atmosféra koncertu bola výborná a išlo o spravidla dramaturgiu klasického rázu, ktorá ponúkla pohľad na hudbu viacerých období. Tentokrát budem farbou a aj typom hudby ladený monotónnejšie a Nádvorie zahalí jediná farba – čierna a ja ako muzikant vzdám poctu hudbe geniálnych Depeche Mode,“ komentuje svoj trnavský koncert Michal Matejčík.

Trnava zažije jeho interpretáciu hudby Depeche Mode na harfu vôbec po prvýkrát, večer 29. júna 2018 priamo na Nádvorí.

“Všetkých srdečne pozývam. Spojenie Michalovej harfy, skladateľskej geniality Depeche Mode a krásneho priestoru Nádvoria, bude jednoznačne silným zážitkom,” dopĺňa riaditeľ Nádvoria Dušan Vančo.

INFO:

FB UDALOSŤ: https://www.facebook.com/events/190393791607767/
VSTUPENKY: https://vstupenky.maxiticket.sk/nadvorie-klasicky-michal-matejcik-harfa-depeche-mode-full-moon-harp-recital-2018-trnava

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2018 12:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.