reklama

Projekt Nádvorie klasicky pokračuje, posledný piatok júna bude patriť harfe a Depeche Mode

Projekt Nádvorie klasicky pokračuje po úspešnej premiére koncertu violončelistu Jozefa Luptáka a klaviristky Nory Skuty druhým júnovým koncertom. Jeho protagonistom bude Michal Matejčík, slovenský harfista žijúci vo Viedni.

Do Trnavy zavíta po niekoľkých mesiacoch a po úspešnom uvedení projektu Premeny harfy, ktorý v réžii Juraja Bielika odohral na doskách mestského divadla záverom septembra 2017.

Tentokrát do Trnavy prinesie neobvyklé spojenie klasického nástroja a hudby populárnych Depeche Mode.

FOTO: Antonios Vlachou

Harfista Michal Matejčík po prvýkrát predstavil set piesní Depeche Mode na harfe v žilinskom music clube Smerr v roku 2011. V rokz 2013 bol pozvaný členom skupiny, Martinom Gorem ako špeciálny hosť na ich viedenský koncert, vystúpil tiež na vernisáži ich fotografa Antona Corbijna v nemeckom Bochume, v Berlíne na krste knihy Monument alebo aj na Warm up party v New Yorku.

V júni 2017 hral hudbu Depeche Mode v Hamburgu na 25. výročí Party for the Masses.

Trnava zažije jeho interpretáciu hudby Depeche Mode na harfu vôbec po prvý krát večer 29. júna 2018 priamo na Nádvorí a pod názvom Nádvorie klasicky: Michal Matejčík, harfa – Depeche Mode Full Moon Harp Recital.

Zdroj: Barbara Paleschová – Events & Communication

FB udalosť

Nádvorie klasicky: Depeche Mode Full Moon Harp Recital – https://www.facebook.com/events/190393791607767/

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2018 6:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt Nádvorie klasicky pokračuje, posledný piatok júna bude patriť harfe a Depeche Mode”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.