reklama

Na piatok 23. júna si nič neplánujte, na pešej zóne bude Festival Učiaca sa Trnava

Zažite tretí ročník festivalu Učiaca sa Trnava, ktorý sa bude konať už v piatok 23. júna 2023 priamo v centre mesta na pešej zóne v Trnave (Hlavná ulica). Súčasťou festivalu budú desiatky vzdelávacích organizácií a ich aktivity pre žiakov základných škôl, hudobné a tanečné vystúpenia, ale aj poobedňajší špeciálny program s panelovou diskusiou.

Občianske združenie Lifestarter v rámci projektu Učiaca sa Trnava si rovnako, ako v predchádzajúce ročníky pripravilo ďalší festival Učiaca sa Trnava, ktorý bude plný inšpiratívnych hostí a predstaví viaceré vzdelávacie organizácie.

Festival ponúkne v priebehu doobedňajšieho programu od 8:30 hod. do 12:00 hod. niekoľko samostatných tematických okruhov, ktoré budú venovať pozornosť nielen prírode, umeniu, technike, histórii či zdraviu, ale aj vzťahu k európskym krajinám a budovaniu etických hodnôt.

Súčasťou jednotlivých tematických okruhov bude niekoľko vzdelávacích organizácií a spomedzi nich možno spomenúť napríklad Kreatívne centrum Trnava, Makuki ateliér, Krajská knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Európsky dialóg, EPALE Slovensko, Baterkáreň, Veselá veda, ABCedu, Finplay, IPčko a množstvo ďalších organizácií, inštitúcií a fakúlt trnavských univerzít.

Ilustračné foto

Okrem aktivít v jednotlivých tematických okruhoch bude prebiehať program aj na pódiu, ktorého súčasťou budú rôzne zábavné, hudobné a edukatívne vystúpenia a ktorý o 8:30 hod. odštartujte Eva Nemčovská, viceprimátorka mesta Trnava. Doobedňajší program je primárne určený pre žiakov/žiačky základných škôl, avšak jednotlivé aktivity si bude môcť vyskúšať ktokoľvek, kto sa rád vzdeláva.

Poobedňajší blok od 17:00 hod. do 20:00 hod. ponúkne program pre širokú verejnosť. O 17:00 hod. si spisovateľ Daniel Hevier pripravil interaktívny workshop na tému Ako sa učiť s radosťou a o 18:30 hod. sa priamo v meste uskutoční panelová diskusia s názvom Pripravení na zmeny, ktorá prinesie rozhovor o klimatickej kríze, umelej inteligencii, ale aj iných zmenách, ktoré môžeme očakávať.

Diskusiu bude moderovať Noro Chomistek a jeho hostia sú moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, greenfluencerka Natália Pažická a Martin Takáč, kognitívny vedec a odborník na umelú inteligenciu. Nenechajte si ujsť zážitkový vzdelávací deň a príďte už v piatok 23. 6. 2023 do centra mesta na pešiu zónu.

Festival je zadarmo a je určený pre všetkých, ktorí majú chuť sa zabaviť a naučiť niečo nové. Na svoje si prídu nielen deti základných škôl, ale aj študenti stredných či vysokých škôl a iná verejnosť, ktorá rada rozvíja svoje zručnosti či kreativitu.

Podrobný program festivalu je zverejnený na webovej stránke https://www.uciacasatrnava.sk/festival2023/, ale aj na Facebookovom podujatí.

Organizátorom festivalu Učiaca sa Trnava je OZ Lifestarter. Hlavným partnerom je spoločnosť CEVA Logistics a množstvo ďalších podporovateľov, ktorí pomáhajú vytvoriť podnetné prostredie pre tých, ktorým vzdelávanie a osobný rozvoj nie sú ľahostajné.

(nch)

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2023 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.