reklama

Zažite festival Učiaca sa Trnava plný inšpiratívnych osobností, diskusií či workshopov

Mesto Trnava už 22. októbra 2021 zažije festival Učiaca sa Trnava, ktorý sa na jeden deň stane miestom plným inšpiratívnych osobností predovšetkým z oblasti vzdelávania a kultúry. Podujatie sa bude konať na rôznych miestach v centre Trnavy a je určené pre každého, kto má aktívny záujem o témy učenia (sa) a chce byť človekom, ktorému záleží na sebarozvoji.

Propagovať organizácie, ktorým na vzdelávaní skutočne záleží, má v dynamicky sa rozvíjajúcom svete v 21. storočí mimoriadny význam. Učenie (sa) je zmenou predchádzajúcej skúsenosti, a tak je dôležité byť otvorený kreatívnemu mysleniu a novým podnetom.

Práve preto vznikol festival Učiaca sa Trnava, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie ľudí, ktorí sa chcú vzdelávať alebo pre ktorých vzdelávanie iných je celoživotnou ambíciou.

Workshopy, prednášky, vystúpenia odborníkov, ale aj zaujímavé diskusie, to všetko vás čaká v Trnave na Nádvorí, v Malom Berlíne, v Divadle J. Palárika, ale aj na iných miestach v rámci mesta.

Otvorenie festivalu prebehne o 9.00 hod. na Nádvorí, kde zároveň bude pripravený zážitkový program pre žiakov ZŠ, ale aj aktivity vybraných organizácií.

V Divadle J. Palárika nájdete dva bloky motivačného programu pre študentov SŠ, v ktorých predsatvia spolu 6 mladých úspešných Trnavčanov. Popoludní budú pripravené workshopy, ktoré budú viesť okrem iných aj Daniel Hevier. Ten prezradí, ako sa nemusíme učiť, a aj napriek tomu budeme úspešní v škole.

Hoaxom a konšpiráciám sa bude venovať Vlado Šnídl z Denníka N. Ak vás skôr zaujíma ako začať žiť udržateľne a vytrvať, zúčastnite sa workshopu, ktorý pre vás chystá Baterkáreň – prvé reuse centrum na Slovensku.

Vo večerných hodinách si návštevníci môžu prísť vypočuť prednášky TEDA – #trnavská_veda z oblasti psychológie s Mgr. J. Blahovou, či vesmíru a prírody so S. Kováčikom (Vedátor).

Záver festivalu bude venovaný panelovej diskusii, v ktorej moderátorka Andrea Šprochová privíta hostí z oblasti vzdelávania, kultúry či voľného času.

Na jednotlivé podujatia sa môžete registrovať od 8. októbra 2021 na www.uciacasatrnava.sk, kde nájdete zároveň aj podrobnejšie informácie a ďalší bohatý program udalosti.

Organizátorom festivalu Učiaca sa Trnava je OZ Lifestarter, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Hlavným partnerom je spoločnosť GEFCO a množstvo ďalších podporovateľov, ktorí pomôžu vytvoriť podnetné prostredie pre tých, ktorým vzdelávanie a osobný rozvoj nie sú ľahostajné.

(ts)


Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2021 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.