reklama

Nádvorie, miesto pre súčasnú kultúru v historickom jadre Trnavy, prináša dvojicu koncertov pod názvom Nádvorie klasicky

Najnovší prírastok na poli umenia v Trnave je v prevádzke len niekoľko týždňov a v máji oznamuje ďalšiu novinku. Okrem súčasného portfólia aktivít sa Nádvorie rozhodlo prispieť v Trnave aj šíreniu kultúry pre náročnejších poslucháčov a ohlasuje projekt Nádvorie klasicky, cyklus koncertov výnimočných slovenských interpretov klasickej hudby. Oba koncerty tohto vznikajúceho cyklu sa uskutočnia v júni 2018 v priestoroch Nádvoria.

Podľa vyjadrenia riaditeľa projektu Dušana Vanča ide o logický krok z hľadiska dlhodobého pozicioningu projektu.

„Uvedomujeme si, že Nádvorie je rozvinutý ekosystém produktov a aktivít a stále hľadá nových a nových zákazníkov. Pre náročnú a konzervatívnejšie orientovanú klientelu sme sa v našich priestoroch rozhodli pripraviť aj koncerty klasickejšieho druhu,“ konštatuje.

Dodáva, že tento krok má byť rovnako príspevkom k oslavám 780. výročia udelenia kráľovských výsad Trnave.


Harfista Michal Matejčík, www.michalmatejcik.com

FOTO: Antonios Vlachou


Violončelista Jozef Lupták, www.jozefluptak.com

FOTO: Martina Šimkovičová

Do dramaturgie v nultej časti cyklu organizátori zaradili výnimočného slovenského violončelistu Jozefa Luptáka a žilinského rodáka žijúceho vo Viedni, harfistu Michala Matejčíka.

„Nesmierne nás teší, že úvod novej idey cyklu klasických koncertov v našich priestoroch zaradzujeme špičkového interpreta, violončelistu Jozefa Luptáka a aj to, že práve náš priestor získal možnosť pripraviť špecifický projekt spájajúci klasický nástroj, harfu a 20. storočie. Na záver júna pripravujeme projekt Depeche Mode Full Moon Harp Recital, kde počas jedného večera zaznejú najznámejšie skladby Depeche Mode interpretované Michalom Matejčíkom, ktorý im robil predskokana na jednom z ich koncertov vo Viedni,“ dopĺňa Dušan Vančo, riaditeľ Nádvoria.

Podľa vyjadrenia zainteresovaných sa projekt sústredí nielen na tradičných návštevníkov Nádvoria, či podujatí v centre Malý Berlín, ale bude sa snažiť zaujať aj konzervatívnejšiu klientelu, ktorá klasickú hudbu vníma skôr v spojení s koncertnými sálami, či si ju spája s interpretáciou napríklad v kostoloch.

„Uvedomujeme si magnetickosť vonkajších priestorov Nádvoria a fakt, že sme otvorením projektu dali Trnavčanom nový priestor pre kultúru, ktorý objektívne pozitívne zasiahol dialóg o umení v Trnave. V spojení s možnosťou živých prenosov v Trnavskom rádiu vieme byť ešte efektívnejší,“ uzatvára riaditeľ Nádvoria, ktorý je zároveň aj riaditeľom Trnavského rádia.

ZDROJ: (www.nadvorie.com, www.paleschova.sk)

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2018 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.