reklama

Nádvorie, miesto pre súčasnú kultúru v historickom jadre Trnavy, prináša dvojicu koncertov pod názvom Nádvorie klasicky

Najnovší prírastok na poli umenia v Trnave je v prevádzke len niekoľko týždňov a v máji oznamuje ďalšiu novinku. Okrem súčasného portfólia aktivít sa Nádvorie rozhodlo prispieť v Trnave aj šíreniu kultúry pre náročnejších poslucháčov a ohlasuje projekt Nádvorie klasicky, cyklus koncertov výnimočných slovenských interpretov klasickej hudby. Oba koncerty tohto vznikajúceho cyklu sa uskutočnia v júni 2018 v priestoroch Nádvoria.

Podľa vyjadrenia riaditeľa projektu Dušana Vanča ide o logický krok z hľadiska dlhodobého pozicioningu projektu.

„Uvedomujeme si, že Nádvorie je rozvinutý ekosystém produktov a aktivít a stále hľadá nových a nových zákazníkov. Pre náročnú a konzervatívnejšie orientovanú klientelu sme sa v našich priestoroch rozhodli pripraviť aj koncerty klasickejšieho druhu,“ konštatuje.

Dodáva, že tento krok má byť rovnako príspevkom k oslavám 780. výročia udelenia kráľovských výsad Trnave.


Harfista Michal Matejčík, www.michalmatejcik.com

FOTO: Antonios Vlachou


Violončelista Jozef Lupták, www.jozefluptak.com

FOTO: Martina Šimkovičová

Do dramaturgie v nultej časti cyklu organizátori zaradili výnimočného slovenského violončelistu Jozefa Luptáka a žilinského rodáka žijúceho vo Viedni, harfistu Michala Matejčíka.

„Nesmierne nás teší, že úvod novej idey cyklu klasických koncertov v našich priestoroch zaradzujeme špičkového interpreta, violončelistu Jozefa Luptáka a aj to, že práve náš priestor získal možnosť pripraviť špecifický projekt spájajúci klasický nástroj, harfu a 20. storočie. Na záver júna pripravujeme projekt Depeche Mode Full Moon Harp Recital, kde počas jedného večera zaznejú najznámejšie skladby Depeche Mode interpretované Michalom Matejčíkom, ktorý im robil predskokana na jednom z ich koncertov vo Viedni,“ dopĺňa Dušan Vančo, riaditeľ Nádvoria.

Podľa vyjadrenia zainteresovaných sa projekt sústredí nielen na tradičných návštevníkov Nádvoria, či podujatí v centre Malý Berlín, ale bude sa snažiť zaujať aj konzervatívnejšiu klientelu, ktorá klasickú hudbu vníma skôr v spojení s koncertnými sálami, či si ju spája s interpretáciou napríklad v kostoloch.

„Uvedomujeme si magnetickosť vonkajších priestorov Nádvoria a fakt, že sme otvorením projektu dali Trnavčanom nový priestor pre kultúru, ktorý objektívne pozitívne zasiahol dialóg o umení v Trnave. V spojení s možnosťou živých prenosov v Trnavskom rádiu vieme byť ešte efektívnejší,“ uzatvára riaditeľ Nádvoria, ktorý je zároveň aj riaditeľom Trnavského rádia.

ZDROJ: (www.nadvorie.com, www.paleschova.sk)

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2018 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.