reklama

Ojedinelé spojenie rocku a klasickej hudby už vo štvrtok v Empírovom divadle

Už tento štvrtok 24. marca sa v krásnom Empírovom divadle v Hlohovci uskutoční výnimočný koncert skupiny Longital a sláčikového kvarteta pod názvom Longital Suita. Začiatok koncertu je naplánovaný na 20:00.

Projekt LONGITAL SUITA je spojenie tria Longital, sláčikového kvarteta a zvukového majstra do jedného celku – osem rovnocenných osobností, medzi ktorými funguje zvláštna chémia, muzikantský rešpekt a priateľstvo. Divotvorný a živelný koncert zostavený z najsilnejších piesní Longital vznikol pre festival komornej hudby Konvergencie, kde bol v septembri 2015 s veľkým úspechom odpremiérovaný.

VIDEO: „A to je všetko ? / Is that all?“ v podaní Longital a sláčikového kvarteta:

Autorom aranžmánov je Slavo Solovic, skladateľ, ktorý úspešne prekračuje hranice medzi populárnou či alternatívnou hudbou a svetom klasickej hudby.

Longital Suita je inšpirovaná klasickou formou suity, no zároveň búra zaužívané spôsoby kombinácie rockovej skupiny so sláčikmi. Piesňové krajiny Longitalu sú preložené do jazyka nových nástrojov s obdivuhodnou ľahkosťou a bez strát na význame, zážitku či pôvodnom charaktere.

longital-poster

Podrobnosti o koncerte nájdete aj na adrese:
www.facebook.com/events/530507123793927/

Cena vstupeniek je 12 eur v predpredaji, 15 eur na mieste. V predpredaji si ich môžete zakúpiť osobne v AXA klube (Námestie sv. Michala 2, Hlohovec) každý pracovný deň od 10:00 do 12:00 a od 13:30 do 15:30, cez internet na tejto adrese (link).

Koncert organizuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec. Za podporu organizátori ďakujú mediálnym partnerom: Fraštácke noviny, Hlohovec24.sk, Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Publikum.sk a Piešťanský týždeň.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2016 19:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.