reklama

Longital Suita: Jedinečný koncert v hlohoveckom Empírovom divadle

Projekt LONGITAL SUITA je spojenie tria Longital, sláčikového kvarteta a zvukového majstra do jedného celku – osem rovnocenných osobností, medzi ktorými funguje zvláštna chémia, muzikantský rešpekt a priateľstvo. Divotvorný a živelný koncert zostavený z najsilnejších piesní Longital vznikol pre festival komornej hudby Konvergencie, kde bol v septembri 2015 s veľkým úspechom odpremiérovaný.

Turné Longital Suita 2016, ktoré je podporené vydaním rovnomenného živého albumu z premiérového koncertu, má len tri plnohodnotné zastávky. Tá pre západné Slovensko bude práve v Hlohovci, v unikátnom Empírovom divadle. Koncert sa uskutoční vo štvrtok 24. marca so začiatkom o 20:00.

Autorom aranžmánov je Slavo Solovic, skladateľ, ktorý úspešne prekračuje hranice medzi populárnou či alternatívnou hudbou a svetom klasickej hudby. Longital Suita je inšpirovaná klasickou formou suity, no zároveň búra zaužívané spôsoby kombinácie rockovej skupiny so sláčikmi. Piesňové krajiny Longitalu sú preložené do jazyka nových nástrojov s obdivuhodnou ľahkosťou a bez strát na význame, zážitku či pôvodnom charaktere.

longital-poster

Longital je hudobné teleso, ktoré založili Daniel Salontay a Shina. Názov si požičali z historického názvu kopca Dlhé diely, kde skupina žije. Kozmopolitný názov korešponduje so životom partnerskej dvojice – pravdepodobne najrozcestovanejšia slovenská skupina má za sebou koncerty v dvanástich krajinách Európy, Amerike a Kanade.

V roku 2010 bola skupina ocenená Hlavnou cenou Nadácie Tatrabanky v kategórii hudba. V roku 2014 sa ku skupine pridal staronový bubeník a klavirista Marián Slávka a v máji 2015 Longital už ako na trio vydali štúdiovú novinku pod názvom A to je všetko?

Podrobnosti o koncerte nájdete aj na adrese:
www.facebook.com/events/530507123793927/

Cena vstupeniek je 12 eur v predpredaji, 15 eur na mieste. V predpredaji si ich môžete zakúpiť osobne v AXA klube (Námestie sv. Michala 2, Hlohovec) každý pracovný deň od 10:00 do 12:00 a od 13:30 do 15:30.

Cez internet na adrese:
www.slnkorecords.sk/koncerty#id2759

Sláčikové kvarteto tvoria virtuózni a renomovaní hudobníci: Slavo Solovic, klasický vzdelaný hudobník a v súčasnosti popredný slovenský aranžér. Ako autor aranžmánov pre Longital Suita sa v kvartete osobne postará o violový part. Violončelista Jozef Lupták je absolventom Royal Academy of Music London, virtuóznym sólistom s úctyhodným žánrovým rozsahom od tradičnej hudby cez súčasnú až po improvizovanú.

Huslista Štefan Filas je koncertným majstrom Košickej Filharmónie, bol zakladajúcim členom Gustav Mahler Jugend Orchester, venuje sa medzižánrovým presahom komornej a klasickej hudby, pôsobí v komorných telesách na Slovensku i v zahraničí. Huslista Milan Adamec je hudobný súpútnik a spolužiak Slava Solovica, pôsobí ako vedúci skupiny druhých huslí v orchestri SND, venuje sa vzdelávacím koncertom a aranžovaniu.

Koncert organizuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec. Za podporu ďakujeme mediálnym partnerom: Fraštácke noviny, Hlohovec24.sk, Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Publikum.sk a Piešťanský týždeň.

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2016 19:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.