reklama

Piknik na zámku v Smoleniciach je nabitý výborným programom pre celú rodinu. Už túto nedeľu

Počas Pikniku na zámku, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu v Smoleniciach, si na svoje prídu malí aj veľkí návštevníci, hudobní fajnšmekri, milovníci dobrého jedla či obdivovatelia historického šermu.

Nezaháľajú ani cez leto. Obľúbená dvojica Smejko a Tanculienka, ktorú poznajú deti všetkých vekových kategórií, aj cez prázdniny navštevuje rôzne kúty Slovenska, aby potešila svojich fanúšikov.

Nebude chýbať ani v Smoleniciach, kde sa 15. júla 2018 uskutoční rodinné podujatie Piknik na zámku.

Okrem koncertov a času stráveného v strižni, kde momentálne spoločne dokončujú nové DVD, si však nájdu čas vychutnať si prázdniny, tak ako sa patrí.

„Chodíme na výlety, prechádzky s naším psíkom a užívame si slniečko. Radi cestujeme, čítame knihy a milujeme šport,“ prezradili.


Dvojica Lipa – Lasica


Smejko a Tanculienka

Smejko a Tanculienka odštartujú hudobný program o 16:30 hodine. Okrem nich v Smoleniciach vystúpi o 18:00 hodine aj Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý.

Mladá trebišovská speváčka sa zviditeľnila v rámci jazzovej scény v súťaži Nové tváre slovenského jazzu, širšia verejnosť ju zase spoznala v televíznej šou Hlas Česko Slovenska. 

Do Smoleníc zavíta aj najznámejší slovenský džezmen Peter Lipa so svojou kapelou. O pódium sa podelí s hudobným hosťom Milanom Lasicom, ich koncert sa začne o 19:00 hodine.

Na svojom konte majú páni síce dva spoločné autorské albumy, dokopy však vystupujú skôr len zriedka, preto vidieť ich spoločne koncertovať bude určite zážitok.

„S Milanom Lasicom sa poznám osobne ‘len‛ približne 40 rokov, ale dávno predtým som bol nielen jeho obdivovateľom, ale aj obdivovateľom všetkého, čo spolu s Julom Satinským robili. O trochu neskôr som začal spievať aj jeho prvé texty a začali sme spolupracovať. Dnes sme s Milanom priatelia, občas sa stretneme aj na spoločnej káve a preberieme všetky témy, ktoré nás obklopujú,“ povedal spevák, ktorý síce trávi väčšinu leta na koncertoch, ale dopraje si aj oddych. Tak, že pláva alebo hrá stolný tenis. Pre fanúšikoch však chystá tiež nové CD.

Hudobná nádielka je len jedným z dôvodov, pre ktorý sa oplatí navštíviť Smolenice. Od 15:00 hodiny si prídu na svoje milovníci historického šermu, tešiť sa môžu aj na prehliadku stredovekej zbrojnice či kuchyňu.

Pripravená bude aj handmade zóna či detská aréna. Počas podujatia sa bude dať absolvovať aj prehliadka zámku so sprievodcom.

Veľkým lákadlom bude aj možnosť navštíviť 9D mobilné kino, ktoré vtiahne návštevníkov do deja a zapojí všetky zmysly. Okrem 3D obrazu čaká na nich mnoťstvo efektov ako napríklad vietor, dážď či sneh.

Dobrý piknik sa nezaobíde ani bez dobrého občerstvenia, o ktoré sa postarajú viacerí lokálni predajcovia. Organizátori pritom mysleli na to, že nechcú zbytočne zaťažovať ekológiu a preto sa budú podávať v zálohovateľných pohároch či hrnčekoch, ktoré návštevníci vrátia alebo si ponechajú ako pamiatku na Piknik. Zároveň sa bude miesto plastového riadu používať papierový a odpad sa bude triediť do farebne odlišných smetiakov.

Vstupenky na podujatie sa dajú kúpiť v predpredaji, ale aj na mieste. Deti do dvoch rokov majú vstup zdarma.

Časť výťažku zo vstupného prisľúbil organizátor podujatia – OZ Smoleničan venovať na pomoc rodine malej Emky so zdravotným postihnutím.

Vlani sa takto podarilo vyzbierať viac ako 2100 eur, ktoré dievčatku umožnili absolvovať pobyt v rehabilitačnom centre Adeli v Piešťanoch.

Smolenice by nemali chýbať na mape dovolenkových plánov ani v auguste. 11. a 12. augusta sa tu uskutočnia Dračie dni na zámku, počas ktorých sa Smolenický zámok premení na stredoveký hrad, vládnuť mu bude obľúbený herec Marko Igonda v úlohe dobrého kráľa.

Leto napokon uzavrie koncert Simy Martausovaj a Jany Kirschner, ktorý sa uskutoční 19. augusta 2018 na nádvorí zámku pod holým nebom.

Všetky informácie o podujatiach nájdete na facebookovej stránke Smolenické kultúrne leto a webovej stránke smolenican.sk alebo predpredaj.zoznam.sk.

Tešíme sa na Vás!

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2018 7:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.