reklama

Druhý SWAP oblečenia bude v centre Trnavy už túto nedeľu

Na nových majiteľov budú už druhý raz počas nedele 16. júna 2019 v priestoroch Malého Berlína čakať síce už nosené, ale stále dobre vyzerajúce a voňavé veci. Hlavnou myšlienkou akcie je formovanie ekologického a ekonomického myslenia širokej verejnosti.

„SWAPovanie oblečenia potrvá od 13.00 do 17.00 hodiny v priestoroch Malého Berlína na Nádvorí v Trnave. Na úspešnom SWAPe v marci Trnavčania priniesli na výmenu skoro 500 kilogramov oblečenia a vymenili si 60 percent z prineseného množstva. V priemere si jeden účastník domov odniesol 1,7 kilogramu novonadobudnutého oblečenia, čo predstavuje napríklad rifle, sveter a tri či štyri tričká alebo košele,“ uviedla Zuzana Fajta z trnavského Nádvoria.

SWAP je príležitosť priniesť oblečenie, ktoré nenosíte a len tak stojí v skrini. Jeho hlavným cieľom je dostať toto oblečenie naspäť do obehu.

Tak ako môžu vaše kúsky urobiť radosť novému majiteľovi, rovnako si aj vy možno nájdete oblečenie, ktoré vám v šatníku chýba.

Ilustračné foto

Základné info

Dátum: 16. 6. 2019
Čas: 13:00 – 17:00
Miesto konania: Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava
Vstupné: 5 €
FB event: http://bit.ly/2IF9VHA

Trnavský SWAP oblečenia sa začne v nedeľu 13:00 a skončí o 17:00.

Zúčastniť sa ho môže ktokoľvek. Každý môže priniesť maximálne dve tašky oblečenia.

Čisté a nepoškodené šaty a doplnky pôjdu do spoločného obehu, z ktorého si účastníci SWAPu môžu vybrať, čokoľvek sa im zapáči.

Návštevníci SWAPu sa môžu počas trvania podujatia kedykoľvek vrátiť a vybrať si nové veci, keďže budú postupne pribúdať stále nové kúsky.

ČO JE SWAP A PREČO PRÍSŤ?

SWAP je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí. Cieľom je dostať čo najviac pekného a nositeľného oblečenia, ktoré nám len tak stojí v skrini, späť do obehu. Práve takýmto spôsobom sa mnoho ľudí dostáva k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní nepotrebujú. Ide o spôsob, ako z dlhodobého hľadiska znížiť dopyt po novom oblečení a teda objemu výroby rýchleho a často nekvalitného oblečenia, ktoré zaťažuje planétu.

Na SWAPe kladieme dôraz na starostlivé triedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“. Poznáme to všetci, však?
Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť. Prineste ich na SWAP a vytvorte si vo svojom šatníku miesto pre niečo nové.

AKO TO FUNGUJE?

Na SWAPe na Nádvorie vymieňame oblečenie, kabelky, topánky a doplnky. SWAPujeme dámske, pánske aj detské oblečenie. Priniesť môžete 2 tašky najkrajších kúskov z vášho šatníka. A zo SWAPu si môžete odniesť neobmedzené množstvo oblečenia. Na SWAP sa môžete počas jeho trvania kedykoľvek vrátiť.

SWAPovanie je založené na vzájomnej dôvere a my veríme, že sa naň všetci starostlivo pripravíme. Bez vás a vašej aktívnej účasti SWAPy nemôžu fungovať. Skúsme preto spolu zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu prinesených kúskov, aby ste si zo SWAPu odniesli kúsky, ktoré vám v šatníku chýbajú.

Na SWAP môžete prísť aj vtedy, ak neprinesiete kúsky na výmenu.

ČO NA SWAP NEPATRÍ?

– Oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka
– Roztrhané a predraté nohavice
– Kúsky s fľakmi
– Obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine
– Spodná bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky
– Opotrebované, ošúchané a neumyté topánky

Na SWAP nie je možné len priniesť veci bez zaplatenia vstupného. Ak už máte doma veci, ktoré už neslúžia a chcete sa ich zbaviť zadarmo, využite zberné kontajnery na textil.

Oblečenie, ktoré po SWAPe ostane, odovzdajú organizátori spoločnosti Ekocharita Slovensko.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2019 10:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.