reklama

V Baterkárni sa uskutoční ďalší Swap, tentoraz zameraný na výmenu detského oblečenia

Príďte si do trnavskej Baterkárne vymeniť detské oblečenie a prispejte na dobrú vec!

V sobotu 9.apríla 2022 sa v Baterkárni na Starohájskej ulici v Trnave uskutoční ďalší z pravidelných swapov, výmen. Návštevníci si budú od 10.00 do 12.00 vymieňať detské oblečenie a potreby pre najmenších.

Čo je to SWAP?

Swapy sú komunitné podujatia, závislé na tom, čo jej členovia prinesú. Princípom je vymeniť si niečo, čo už nepotrebujem a doma mi zavadzia za niečo pre mňa užitočné. Cieľom swapu je, aby sa do obehu vrátilo čo najväčšie množstvo oblečenia či rôznych predmetov. Zároveň sa takto spoločne snažíme o zmenu postoja k nakupovania a zmenu nákupných návykov. Uprednostnením vecí z druhej ruky taktiež šetríme cenné zdroje (svoje aj tie prírodné).

FOTO: Baterkáreň

Ako SWAP prebieha?

Po príchode na swap detského oblečenia si vyberáte z prinesených vecičiek toľko, koľko sa vám len zapáči. Pri odchode uhradíte symbolický príspevok, ktorého výška závisí od počtu vybraných vecí. Detské oblečenie a potreby pre detičky nájdete na swape za symbolické príspevky 1-2€/ks.

Prečo sa za odnesené veci platí?

Príspevky a odnesené veci sú naozaj veľmi symbolické. V tejto symbolickej sume sa však nachádza celý kus práce, od uskladnenia, cez triedenia, vešania, fotenia, vystavovania až po spratávanie. Každá jedna vec prejde našimi rukami brigádnikov či dobrovoľníkov, všetko oblečenie musí byť rozvešané na vešiaky, detské veci usporiadané do kategórií, a to všetko ešte pred samotným podujatím. Dobrovoľníci i brigádnici pracujú usilovne aj počas samotného podujatia; ďalej triedia, vešajú, dopĺňajú „tovar“.

Výťažok z takéhoto podujatia putuje na podporu občianskeho združenia oz SaUvedom, ktoré vzdeláva, pomáha a organizuje charitatívne a humanitárne zbierky.

Musím niečo priniesť?

Keďže je swap výmenným podujatím, jeho cieľom je vymeniť oblečenie, z ktorého vaše deti vyrástli za iné oblečenie. Vzhľadom na tento fakt je ideálne, ak môžete na swap oblečenie aj priniesť. Nie je to však podmienku, prísť môžete aj vtedy, keď neprinesiete vôbec nič.

INFO:

Ak sa rozhodnete oblečenie či potreby pre deti (fľašky, cumlíky, mantinely do postieľky, atď.) priniesť, je potrebné, aby tieto veci spĺňali nasledujúce kritériá:

– maximálne množstvo prinesených vecí sú dve bežné tašky;
– všetky veci musia byť čisté, nepoškodené, kompletné;
– veci musia byť v dobrom stave, bez známok nadmerného opotrebenia.

Viac informácií o swape či iných podujatiach nájdete na stránke www.baterkaren.sk aj na sociálnych sieťach Baterkárne.

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2022 18:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.