reklama

Pozvánka: Veľký vianočný koncert Terchová – Trnave vo františkánskom kostole

V Trnave vo františkánskom kostole sa uskutoční vianočný koncert s názvom Terchová – Trnave. Do Malého Ríma zavítajú terchovskí hudobníci do Trnavy, aby predviedli vianočné pásmo tradícií zo severného Slovenska.

„Zavolal som terchovkú muziku znova do nášho mesta, lebo ľudia majú radi kvalitné vianočné koncerty. Naposledy bol tento koncert v roku 2010. Teraz bude vystúpenie väčšie v zložení 16 účinkujúcich,“ povedal organizátor Peter Chmela.

Názov má evokovať to, že Terchová prináša Trnavčanom niečo zo seba, kus dobrej muziky a tradičného zvykoslovia.

„Šťastia, Bože daj! Pán Boh daj dobrý, veselý, tohto domu hospodárovi! Prišiel som sa opýtať, či Vám radosť urobíme, keď Vám zvesť veľkú zvestujeme, že sa nám tej noci Ježiško narodil.“

„Týmito slovami sa prihovárajú Betlehemci počas vianočných sviatkov u nás v Terchovej, keď prídu do našich príbytkov, aby nám zvesť veľkú zvestovali, ako sa Ježiško narodil,“ uviedol Rudolf Patrnčiak, riaditeľ Kultúrneho strediska Terchová.


Terchovci

Terchová je známa svojou temperamentnou hudbou, ktorá bola v roku 2013 zapísaná do nehmotného reprezentatícneho dedičstva UNESCO.

„Budeme počuť staré vinše a vianočné koledy, ktoré sú typické pre terchovský kraj. Ľudia budú mať možnosť spoznávať živé tradície, to čo máme na Slovensku dobré,“ poznamenal P. Chmela.

Vstup na koncert je zadarmo. Podľa slov organizátora, Vianoce majú byť otvorené pre všetkých.

„V Trnave, tými podomovými hercami, Betlehemcami, sme my, speváci a muzikanti z Terchovej a chceme Vám túto udalosť zvestovať a vyrozprávať tak, ako ju uchovali naši predkovia. vo svojich vinšoch a piesňach,“ doplnil Rudolf Patrnčiak.

Koncert sa uskutoční 18. decembra 2017 o 19.15 hod. vo františkánskom kostole v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2017 18:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pozvánka: Veľký vianočný koncert Terchová – Trnave vo františkánskom kostole”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.