reklama

Nebeská muzika z Terchovej priblíži tradície zapísané v UNESCO na vianočnom koncerte vo františkánskom kostole

To, že terchovská muzika je nezameniteľná, nemusíme pripomínať. Za všetko hovorí skutočnosť, že 5.decembra 2013 bola zaradená do Svetového zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Počas adventu si jedinečný koncert v podaní Nebeskej muziky z Terchovej môžu vypočuť aj Trnavčania.

Občianske združenia For regions z Terchovej a ReAnimare z Trnavy spulupracujú na propagácii tradičného folklóru.

„V súčasnej modernej dobe sa ľudia opäť vracajú k tradíciám. Cítime, že na Slovensku rastie obľuba aj kvalita folklórnych súborov. Tiež ľudové hudby v regiónoch majú vysokú kvalitu. Treba o tom hovoriť a ukazovať ľuďom tieto poklady, ktoré máme. Ja som sa v poslednom období zameral na Terchovú a po minuloročnej prestávke sme sa opäť rozhodli usporiadať koncert v trnavsskom františkánskom kostole,“ povedal Peter Chmela, predseda OZ ReAnimare.


Nebeská muzika

Snahou oboch občianských združení je predstavovať túto unikátnu tradičnú hudbu a zvykoslovia v regiónoch Slovenska, aby si mladá aj staršia generácia pripomínala to, čo je vzácne a jedinečné.

Koncert terchovskej muziky sa uskutočnil v Trnave naposledny v roku 2017. Blížiaci sa Vianočný koncert bude podľa Chmelu aranžovaný v modernejšej forme – a to v štýle world music.

Vianočné pásmo Terchovské Vianoce v Trnave sa uskutoční 18. decembra 2019 o 19.15 hod. vo františkánskom kostole. Vstupné je dobrovoľné.

„Obyvatelia Trnavy a okolia sa prostredníctvom koncertu môžu bližšie zoznámiť s folklórom a množstvom duchovných tradícií, ktoré na Slovensku vďaka Terchovej a nadšencom máme. Keďže vstup je voľný, touto cestou chcem poďakovať Mestu Trnava, Trnavskému samosprávnemu kraju, ako aj reklamnám partnerom za finančnú pomoc pri realzácii vianočného koncertu,“ dodal Peter Chmela.

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2019 8:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.