reklama

V júli začne záverečná fáza rekonštrukcie Nitrianskej ulice. Potrvá do novembra

Na polovici profilu Nitrianskej cesty v úseku od kruhovej križovatky s Tamaškovičovou a Sladovníckou po križovatku pri SAD je položený nový asfalt. Stavbári momentálne pracujú na dokončení druhej časti cesty v smere do mesta. Ale ani po ukončení prác v tomto úseku nepríde k zlepšeniu dopravnej situácie.

„Začiatkom júla začneme realizovať poslednú štvrtú etapu v úseku od Priemyselnej ulice po Mikovínyho. Doprava bude usmernená tak ako je tomu dnes, s tým rozdielom, že v smere do Trnavy budú všetky autá odkláňané už na Mikovínyho ulicu pri salóne Mercedes,“ vysvetlil styvbyvedúci Ing. Dušan Todák.

Do konca júna, teda podľa pôvodne plánovaného harmonogramu, budú ukončené práce na aktuálne prebiehajúcej III. etape projektu. Tá začala vpolovici novembra 2009. Po jej dokončení vznikne štvorprúdová komunikácia, chodníky a nové verejné osvetlenie. „Išlo o veľmi náročný proces prekládok všetkých inžinierskych sietí. Zvonka to mohlo pôsobiť, že sa na stavbe dlho nič nedeje, ale nebolo tomu tak. Všetko prebieha podľa stanoveného termínu,“ skonštatoval. Ako dodal, ak sa nestane nič nepredvídané, všetky stavebné práce budú ukončené v súlade harmonogramom, teda v novembri 2010.


Stavebné práce na projekte v hodnote asi 3,5 milióna eur realizované spoločnosťou Skanska začali pred rokomprekládkou sietí na Tamaškovičovej ulici, v ďalšej etape postavili novú kruhovú križovatku. Tá spôsobila značné problémy v doprave, keď na dlhé mesiace odstavili prejazd zo Sladovníckej na Nitriansku a Tamaškovičovu pod železničným mostom.

Ulož ako PDF
Napísal 9. júna 2010 8:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.