reklama

Dokončenie Univerzitného parčíka komplikujú právne ťahanice o pozemok

Uskutočnenie plánovanej druhej etapy a dokončenie Univerzitného parčíka komplikujú nedoriešené majetkovo-právne vzťahy.

Susediaci pozemok s výmerou takmer šesť árov, vedľa ktorého mesto postavilo v lete 2012 novú oddychovú zónu, patril nezvestnému podnikateľovi Ladislavovi Matovičovi, respektíve jeho firme L.M. Financ.

V rámci výstavby parčíku mesto súkromný pozemok zatrávnilo a plánuje tu realizovať druhú dokončovaciu etapu. Rokovania o vysporiadaní pozemku však stroskotávajú, pretože súdy zatiaľ nerozhodli o tom, kto je skutočným vlastníkom pozemku.

univerzitny-parcik
Pohľad na parčík z objektu U kráľa Ľudovíta

Súčasný stav je taký, že mesto prakticky nemá s kým rokovať o vysporiadaní pozemku, keďže pre neuzavretý súdny spor nie je jasné, kto je jeho vlastníkom. Druhú fázu Univerzitného parčíka preto zatiaľ nie je možné realizovať,“ priblížil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Radnica sa aktívne snaží vo veci komunikovať už viac ako dva roky, no bezúspešne.

Pred časom sa mestu až po viacerých rokovaniach s ľuďmi, ktorí vystupujú ako zástupcovia vlastníka, podarilo dohodnúť aspoň základné zatrávnenie nedoriešeného pozemku. Tí najprv mesto upozornili, že si neprajú žiadne nakladanie s pozemkom.

Pre mesto by bolo najideálnejším riešením zámena pozemku v parčíku pri Trnavskej univerzite za iný pozemok v majetku samosprávy.

V rámci 2. etapy je potrebné dobudovať chýbajúcu časť kruhového chodníka v tvare trnavského znaku, pribudne aj úplne nový chodník v smere z centra do stredu parčíka, podzemná automatická závlaha, kvetinový záhon a desať stromov.

Výšku investície na dokončenie projektu odhadujú na 50-tisíc eur, finančné prostriedky vyčlenila radnica už v rozpočte na rok 2014.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2014 1:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dokončenie Univerzitného parčíka komplikujú právne ťahanice o pozemok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.