reklama

Výstavba Univerzitného parčíka začala, práce ukončia do jarmoku

Česká stavebná spoločnosť z Pardubíc začala v minulých dňoch s výstavbou Univerzitného parčíka na bývalom parkovisku pri Trnavskej univerzite.

Dodávateľa stavebných prác vybralo mesto prostredníctvom verejnej elektronickej aukcie. Víťaz ponúkol najnižšiu cenu 299 500 eur,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič. Mesto malo pôvodne na projekt vyčlenených v rozpočte 340-tisíc eur.

Ako poznamenal, výstavba parčíka by mal byť dokončená do jarmoku, teda začiatkom septembra tohto roka.


Stavebné práce potrvajú približne dva mesiace

Hlavným kompozičným prvkom projektu je parková úprava s kruhovým centrálnym odpočívadlom a s pešími komunikáciami v tvare trnavského znaku. V strede odpočívadla je dôraz kladený na chodníkovú fontánu. Tá bude zabudovaná v priestore kruhového tvaru s priemerom 6 metrov.

V rámci mobiliáru má byť v priestore osadených 19 lavičiek, 8 odpadových košov, fontánka s pitnou vodou a dve konštrukcie pre popínavú zeleň.

Vizualizácie Univerzitného parčíka:

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2012 12:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba Univerzitného parčíka začala, práce ukončia do jarmoku”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.