reklama

Univerzitný parčík skolaudujú koncom týždňa, sprístupnia ho po jarmoku

Univerzitný parčík je tesne pred dokončením. Mesto Trnava plánuje kolaudáciu na záver tohto týždňa.

Pre verejnosť však budú priestory parčíka sprístupnené až po jarmoku.

Parčík bude dokončený tak ako sme plánovali, teda do jarmoku. V záverečnej fáze výstavby príde k položeniu kobercového trávnika, ktorý je, ako vieme, v prvých dňoch citlivý na vonkajšie vplyvy a vyžaduje v prvej fáze zvýšenú starostlivosť. Keďže počas jarmoku sa budú pohybovať v centre mesta tisíce ľudí, z praktických dôvodov sme sa rozhodli, že parčík ponecháme ešte niekoľko dní oplotený. Obávame sa toho, aby ľudia nový trávnatý koberec nezničili. Verejnosti bude Univerzitný parčík sprístupnený po jarmoku,“ informoval primátor mesta Vladimír Butko.Výstavba parčíka odštartovala začiatkom júla

Mesto Trnava aj naďalej pokračuje v rokovaniach s právnymi zástupcami majiteľa takmer 6-árového pozemku, ktorý sa nachádza na časti bývalého parkoviska a je v priamom dotyku parčíka.

Pozemok kedysi patril nezvestnému trnavskému podnikateľovi Ladislavovi Matovičovi, respektíve jeho firme L.M. Financ. V minulosti sa o pozemok viedli súdne spory a viackrát došlo aj k zmene majiteľa.

Časť priestorov na pozemkoch, ktoré mestu nepatria, bude ponechaná tak ako je. Uvažovali sme nad vysadením trávnika, ale ozvali sa nám právni zástupcovia spoločnosti L.M. Financ a upozornili mesto, že si neprajú akékoľvek nakladanie s pozemkom. Cieľom mesta je čím skôr túto situáciu vyriešiť. Sme pripravení ponúknuť zámenu pozemkov, aby sme parčík dokončili v požadovanom rozsahu. Zámena s iným pozemkom v majetku mesta by bola z našej strany ideálnym riešením,“ vysvetlil trnavský primátor.

Na výstavbu parčíka použilo mesto 300-tisíc eur z vlastného rozpočtu.

Hlavným kompozičným prvkom projektu je parková úprava s kruhovým centrálnym odpočívadlom a s pešími komunikáciami v tvare trnavského znaku. V strede odpočívadla je dôraz kladený na chodníkovú fontánu. Tá je zabudovaná v priestore kruhového tvaru s priemerom 6 metrov.

V rámci mobiliáru bude v priestore osadených 19 lavičiek, 8 odpadových košov, fontánka s pitnou vodou a dve konštrukcie pre popínavú zeleň.

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2012 15:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Univerzitný parčík skolaudujú koncom týždňa, sprístupnia ho po jarmoku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.