reklama

V rámci projektu Bookpoint oživí Univerzitný parčík séria literárno-hudobných večerov

Projekt verejnej knižnice Bookpoint umiestnenej v telefónnej búdke pred Trnavskou univerzitou na okraji Univerzitného parčíka nezostáva len pri prvom a jedinom kroku. Autori nadviažu na spustenie knižnice sériou literárno – hudobných a diskusných večerov priamo v priestoroch parčíka.

Zdieľanie a vymieňanie si kníh medzi ľuďmi prístupné zadarmo 24 hodín denne započalo projektom Bookpoint (písali sme tu) vďaka Filipovi Galkovi, Jurajovi Zamborskému a Petrovi Gabriškovi v októbri 2013.

V piatok 20. júna posunie projekt Bookpoint o ďalší stupienok 1. Literárny večer v Univerzitnom parčíku.

Rozhodli sme sa pokračovať v oživení priestoru Univerzitného parčíka. Plánujeme tu organizovať literárne čítania s hudobným oživením, diskusné večery na rôzne témy a podobne,“ priblížil Juraj Zamborský.

bookpoint-trnava-1
Literárny večer sa uskutoční priamo v priestoroch parčíka pod budovou Trnavskej univerzity

Prvé zo série podujatí otvoria už tento piatok o 19. hodine.

Pozvanie organizátorov prijal trnavský autor Pero Le Kvet, hudobným hosťom bude Graeme Mark.

Vstup je pre všetkých voľný.

Pozývame ľudí, ktorí chcú stráviť pekný záver pracovného týždňa v príjemnom prostredí Univerzitného parčíka, a pritom sa môžu zoznámiť s novými ľuďmi. Zároveň by som rád vyslovil poďakovanie Nadácii Orange, ktorá nám poskytla malý finančný príspevok na výrobu sedenia pre návštevníkov podujatia, ktoré bude počas akcie umiestnené v priestoroch parčíka,“ doplnil Zamborský.

Udalosť na Facebooku TU.

O HOSŤOCH:

PERO LE KVET
Vlastným menom Peter Volek, ktorý je všetsranným umelcom. Vydáva knihy textov, ilustrácií a koláží: Ulovené sny (2005), Perózia (2007), Mäsožravé kreslo (2009), Minule, keď som (výnimočne) fajčil – spolu s Remi Kloosom – 2010. Považuje sa za uvedomelého patafyzika, príležitostného fajčiara, básnika, prozaika, výtvarníka či záhradníka.

GRAEME MARK
Skladateľ, ktorý napĺňa svoje skladby dotykom írskej duše – tej z oceánu, roklín a zvyšku keltskej spirituality, ktorá stále žije na ostrove.
Pocit volania znížiť tieto väzby a vybudovať život v Európe so svojou mladou ženou, pristál na podunajských rovín vnútrozemského Slovenska.
Dôkazy, že Graeme sa stáva naturalizovaným Slovákom, zahŕňajú objavenú túžbu pre ľadový hokej aj pre občasný pohár ginu.

Plagát:
litvecer-pl

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2014 14:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.