reklama

Parkovisko pre archeologický výskum pod budúcim parčíkom uzavrú v pondelok

Odbor dopravy a komunálnych služieb Mestského úradu v Trnave upozorňuje motoristov, že od pondelka 23. apríla bude čiastočne uzatvorené parkovisko na Hornopotočnej ulici pri Trnavskej univerzite.

Dôvodom uzávierky je archeologický výskum, ktorý musí predchádzať plánovanej výstavbe Univerzitného parčíka v tejto lokalite. Obchádzková trasa nie je potrebná, pretože na parkovisku nebude obmedzený vjazd a výjazd vozidiel,“ oznamuje odbor dopravy.

O plánovanej uzávierke nespevneného parkoviska sme informovali ešte 11. apríla.VIZUALIZÁCIE: mesto Trnava

Trnavská samospráva plánuje zmeniť nespevnené parkovisko medzi Hornopotočnou a Pekárskou ulicou ulici pri Trnavskej univerzity na oddychovú zónu.

Hlavným kompozičným prvkom Univerzitného parčíka bude kruhová centrálna odpočinková plocha s pešími komunikáciami v tvare trnavského znaku. V strede odpočívadla je dôraz kladený na chodníkovú fontánu. Tá bude zabudovaná v priestore kruhového tvaru s priemerom 6 metrov.

V rámci mobiliáru bude v priestore osadených 19 lavičiek, 8 odpadových košov, fontánka s pitnou vodou a dve konštrukcie pre popínavú zeleň.

Mesto na realizáciu projektu vyčlenilo 340-tisíc eur. Nový park by mal byť dokončený v septembri tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 20. apríla 2012 17:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovisko pre archeologický výskum pod budúcim parčíkom uzavrú v pondelok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.