reklama

Mesto chce zvýšiť kapacitu materských škôl, pomôcť majú aj rekonštrukcie priestorov

Kapacita materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava by sa mala zvyšovať. V súčasnosti je mesto schopné prijať asi 1800 detí.

V súčasnosti má mesto Trnava vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 21 materských škôl, osem z nich je súčasťou základných škôl s materskou školou.

V Trnave fungujú aj štyri súkromné a dve cirkevné materské školy s celkovou kapacitou približne 280 detí.

Od roku 2009 do 2015 vzniklo v materských školách mesta Trnava 12 nových tried pre 260 detí.

V aktuálnom školskom roku 2014/15 nebolo prijatých 71 detí, v školskom roku 2015/16 to bude 69 detí.

skolkari

Ilustračné foto

Výhľadovo plánuje trnavská samospráva rozširovať kapacity viacerých materských škôl, niektoré zámery sú pomerne blízko k samotnej realizícii.

Plnohodnotná trieda pre 20 detí má pribudnúť na MŠ Vajanského, o jednu až dve triedy sa má rozšíriť MŠ Vančurova 1, s jednou novou triedou počítajú po dostavbe priestorov aj na ZŠ s MŠ Vančurova 38.

Kapacity pre škôlkárov výstavbou modulovej budovyby mali narásť aj v areáli ZŠ Gorkého, na základnej škole s materskou na Spartakovskej 5 plánuje mesto vybudovať štyri nové triedy.

„V prípade uskutočnenia momentálne najaktuálnejších plánovaných rekonštrukcií v MŠ Vajanského, Spartakovská a Gorkého by vzniklo osem nových tried pre 170 detí,“ znejú odhady Odboru vzdelávania, športu a kultúry na Mestskom úrade v Trnave.

Pomôcť posilneniu kapacity pre umiestnenie detí predškolského veku by mohlo v budúcnosti aj uvoľnenie priestorov Pedagogickej a sociálnej akadémie bl. Laury na Kalinčiakovej ulici. Trnavská arcidiecéza tu plánuje vytvoriť elokované pracovisko Cirkevnej materskej školy sv. Alžbety s tromi triedami a kapacitou 60 detí.

Plnohodnotná materská škola so štyrmi triedami môže podľa odboru vzdelávania, športu a kultúry v budúcnosti vzniknúť aj v priestoroch dnešného detského domova na Botanickej ulici, ktorý by sa v období do roku 2020 mal presťahovať do iných priestorov. Budovu vlastní štát.

ms-tt

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2015 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce zvýšiť kapacitu materských škôl, pomôcť majú aj rekonštrukcie priestorov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.