reklama

Obchvat odreže prístup na strelnicu, novú cestu na Štrky postaví mesto

Výstavba druhej etapy obchvatu mesta Trnava skomplikovala prístup do Národného streleckého centra v lokalite Štrky. Po dokončení cesty v úseku od Krupskej cesty po Chovateľskú ulicu dokonca reálne hrozí, že strelecké centrum zostane úplne odrezané od sveta.

Projekt cestného obchvatu totiž nerieši prístup ku Štrkom, a zároveň dnes fungujúci prístup úplne zastaví. Druhá etapa bude dokončená už o niekoľko týždňov v priebehu mája.

Aktuálny stav pri strelnici na Štrkoch

„Pred časom nás kontaktovali zástupcovia Slovenského streleckého zväzu so žiadosťou o pomoc pri riešení tejto situácie. Rozhodli sme sa, že mesto vyčlení z vlastných zdrojov sumu 95-tisíc eur na výstavbu novej prístupovej komunikácie do Národného streleckého centra,“ informoval nás viceprimátor Bystrík Stanko.

Komunikácia na strelnicu bude napojená od nového mosta ponad Trnávku s prístupom od Chovateľskej ulice. V prvej fáze bude fungovať provizórna panelová cesta.

Cesta na strelnicu bude napojená pri novom moste cez Trnávku

Pozemky pod budúcou 137 m dlhou prístupovou komunikáciou na strelnicu patria Slovenskému pozemkovému fondu. Podľa B. Stanka mesto o zábere týchto pozemkov rokuje.
Predpokladám, že v tejto otázke dôjde k dohode bez problémov,“ poznamenal.

Neočakávané výdavky z rozpočtu znamenajú škrty pre iné plánované investície. Vedenie mesta sa rozhodlo, že v tomto roku odloží plánovanú realizáciu verejných toaliet pri Dóme sv. Mikuláša, čím ušetrí asi 39-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2011 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.