reklama

Pre plánované projekty vznikne na Trstínskej ulici ďalšia okružná križovatka

Areál bývalého Milexu a pripravovaný projekt obchodného centra City Park v priestoroch bývalého Výskumného ústavu kukurice spojí nová okružná križovatka na Trstínskej ulici. Spoločne ju vybudujú súkromné spoločnosti TK3 a TM Real, ktoré pripravujú investičné zámery v tejto lokalite.

Okružná križovatka spojí dva projekty, ktoré sa výhľadovo majú realizovať v dotknutom území vedľa Trstínskej cesty. Umiestnená bude približne 150 metrov od križovatky ulíc Trstínska-Cukrová-Ružindolská.

Verejnosti je pomerne známy zámer nákupného centra City Park s maloobchodnými prevádzkami v dvoch samostatných objektoch na pozemkoch bývalého kukuričáku (písali sme tu).

Investor, spoločnosť TM Real, prepokladá s výstavbou dvoch objektov na ploche 30-tisíc metrov štvorcových, vzniknúť tu má 21 obchodných jednotiek a veľké parkovisko pre vyše 300 áut.

Na opačnej strane Trstínskej ulice, v areáli bývalého Milexu, pripravuje výhľadovo svoj investičný zámer pod názvom “Občianska vybavenosť na Trstínskej ceste” bratislavská spoločnosť TK3.

trstinska
Nová križovatka bude umiestnená niekoľko desiatok metrov od súčasnej

Reprofoto: Google Street View

Z dôvodu predpokladanej vyššej dopravnej zaťaženosti a jednoduchšieho napojenia na Trstínsku ulicu zrealizujú investori novú okružnú križovatku.

Jej budúcim vlastníkom bude Trnavský samosprávny kraj, ktorý je súčasným správcom cesty II/504 na Trstínskej ceste.

Súčasťou zámeru je okrem samotnej kruhovej križovatky aj výstavba cyklochodníka, prekládky inžinierskych sietí a úpravy chodníkov a zastávok pre autobusy, ktoré budú predmetom prevodu do majetku, správy a údržby mesta Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2016 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Pre plánované projekty vznikne na Trstínskej ulici ďalšia okružná križovatka”

 1. 1
  Gogo says:

  Dalsi usmudlany kruhacik :)
  Jeden a par metrov dalsi. Pri novych cestach navrhujem v ramci setrenia pri neskorsej prestavbe krizovatiek vsetky uz hned realizovat kruhove :)
  Alebo to rovno dat do poziadaviek mesta na nove krizovatky :)

 2. 2
  lozi says:

  neviem, som len jednoduchy clovek, ale…dva kruhace 150m od seba…naco? V spicke bude ten novy aj tak zapchany, ze sa cez neho nebude dat odbocit do tych objektov (tak ako to byva teraz na kruhaci pri nemocnici).
  Za chvilu sa v tej nasej Trnave z tych kruhacov “ukrutime”…

  • 2.1
   Braňo says:

   No ved pave preto, ze v tych arealoch budu nove investicie, bude ta tym padom prichadzat ovela viac aut a doprava tam bude zhustena. Aby sa odtial dalo vyjst na Trstinsku, musia to nejako vyriesit. Zrejme vhodnejsie im vyslo urobit kruhac ako semafor.

   • 2.1.1
    lozi says:

    Podla mna to je blbost, kedze ide o hlavny tah. Akurat sa to tam bude upchavat este viac ako doteraz.
    Mohli tam dat jednoducho prikazany smer doprava (na vyjazdoch z arealov). Ti, co pojdu z “kukuricaku” odbocia doprava na terajsi kruhac a na nom uz lahko odbocia kam budu chcet. Ti, co pojdu z “milexu” odbocia tiez doprava – von z mesta – pripadne by som tam dal dvojitu plnu ciaru z jednej strany prerusovanu – aby sa dalo odbocit aj dolava na terajsi kruhac. Hotovo, vybavene.
    Ved podla tejto logiky mali byt kruhace potom aj o par sto metrov dalej – na odbocke na skladovu (tiez vela prevadzok, skola atd…) a potom aj na odbocke na chovatelsku (ci jak sa vola ta ulica pred kolajnicami).
    Este raz – dva kruhace tak blizko pri sebe sposobia akurat tak dalsie upchatie Trstinskej/Hospodarskej.

 3. 3
  tonic says:

  hlavne uz by malo byt pokracovanie obchvatu, aby premavka na Ruzindol a Suchu uz nemusela tranzitovat cez Trstinsku

 4. 4
  Palo says:

  Este tak jeden kruhac hore nad Spartakovskou by sa zisiel.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.