reklama

Pre plánované projekty vznikne na Trstínskej ulici ďalšia okružná križovatka

Areál bývalého Milexu a pripravovaný projekt obchodného centra City Park v priestoroch bývalého Výskumného ústavu kukurice spojí nová okružná križovatka na Trstínskej ulici. Spoločne ju vybudujú súkromné spoločnosti TK3 a TM Real, ktoré pripravujú investičné zámery v tejto lokalite.

Okružná križovatka spojí dva projekty, ktoré sa výhľadovo majú realizovať v dotknutom území vedľa Trstínskej cesty. Umiestnená bude približne 150 metrov od križovatky ulíc Trstínska-Cukrová-Ružindolská.

Verejnosti je pomerne známy zámer nákupného centra City Park s maloobchodnými prevádzkami v dvoch samostatných objektoch na pozemkoch bývalého kukuričáku (písali sme tu).

Investor, spoločnosť TM Real, prepokladá s výstavbou dvoch objektov na ploche 30-tisíc metrov štvorcových, vzniknúť tu má 21 obchodných jednotiek a veľké parkovisko pre vyše 300 áut.

Na opačnej strane Trstínskej ulice, v areáli bývalého Milexu, pripravuje výhľadovo svoj investičný zámer pod názvom „Občianska vybavenosť na Trstínskej ceste“ bratislavská spoločnosť TK3.

trstinska
Nová križovatka bude umiestnená niekoľko desiatok metrov od súčasnej

Reprofoto: Google Street View

Z dôvodu predpokladanej vyššej dopravnej zaťaženosti a jednoduchšieho napojenia na Trstínsku ulicu zrealizujú investori novú okružnú križovatku.

Jej budúcim vlastníkom bude Trnavský samosprávny kraj, ktorý je súčasným správcom cesty II/504 na Trstínskej ceste.

Súčasťou zámeru je okrem samotnej kruhovej križovatky aj výstavba cyklochodníka, prekládky inžinierskych sietí a úpravy chodníkov a zastávok pre autobusy, ktoré budú predmetom prevodu do majetku, správy a údržby mesta Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2016 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre plánované projekty vznikne na Trstínskej ulici ďalšia okružná križovatka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.