reklama

Pre plánované projekty vznikne na Trstínskej ulici ďalšia okružná križovatka

Areál bývalého Milexu a pripravovaný projekt obchodného centra City Park v priestoroch bývalého Výskumného ústavu kukurice spojí nová okružná križovatka na Trstínskej ulici. Spoločne ju vybudujú súkromné spoločnosti TK3 a TM Real, ktoré pripravujú investičné zámery v tejto lokalite.

Okružná križovatka spojí dva projekty, ktoré sa výhľadovo majú realizovať v dotknutom území vedľa Trstínskej cesty. Umiestnená bude približne 150 metrov od križovatky ulíc Trstínska-Cukrová-Ružindolská.

Verejnosti je pomerne známy zámer nákupného centra City Park s maloobchodnými prevádzkami v dvoch samostatných objektoch na pozemkoch bývalého kukuričáku (písali sme tu).

Investor, spoločnosť TM Real, prepokladá s výstavbou dvoch objektov na ploche 30-tisíc metrov štvorcových, vzniknúť tu má 21 obchodných jednotiek a veľké parkovisko pre vyše 300 áut.

Na opačnej strane Trstínskej ulice, v areáli bývalého Milexu, pripravuje výhľadovo svoj investičný zámer pod názvom „Občianska vybavenosť na Trstínskej ceste“ bratislavská spoločnosť TK3.

trstinska
Nová križovatka bude umiestnená niekoľko desiatok metrov od súčasnej

Reprofoto: Google Street View

Z dôvodu predpokladanej vyššej dopravnej zaťaženosti a jednoduchšieho napojenia na Trstínsku ulicu zrealizujú investori novú okružnú križovatku.

Jej budúcim vlastníkom bude Trnavský samosprávny kraj, ktorý je súčasným správcom cesty II/504 na Trstínskej ceste.

Súčasťou zámeru je okrem samotnej kruhovej križovatky aj výstavba cyklochodníka, prekládky inžinierskych sietí a úpravy chodníkov a zastávok pre autobusy, ktoré budú predmetom prevodu do majetku, správy a údržby mesta Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2016 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre plánované projekty vznikne na Trstínskej ulici ďalšia okružná križovatka”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.