reklama

Okružná križovatka Bratislavská – Strojárenská má byť dokončená pred Vianocami

Ešte pred tohtoročnými Vianocami plánujú dokončiť výstavbu novej kruhovej križovatky ulíc Bratislavská – Strojárenská na okraji mesta.

Investorom je mesto Trnava. Projekt si vyžiada investíciu vo výške takmer 730 – tisíc eur s DPH. Rozpočet pôvodne počítal s nákladmi až do 900-tisíc eur, konečnú cenu napokon stlačila verejná súťaž, do ktorej sa prihlásilo s ponukou deväť uchádzačov.

Víťazom sa stala vďaka najnižšej cene spoločnosť ViOn Zlaté Moravce. Mesto so zhotoviteľom podpísalo zmluvu 25. septembra.

Nové riešenie dopravy má poskytnúť vodičom bezpečnejší prejazd úsekom, ktorý je v súčasnosti najmä v exponovaných časoch rizikový. Križovatka je dôležitým dopravným uzlom. Denne ním prechádza veľké množstvo vozdiel a často tu vznikajú kolízne situácie.

Strojárenskú ulicu využívajú zamestnanci a dodávatelia areálu bývalých TAZ, kde sídlia desiatky spoločností, ktoré zamestnávajú tisíce ľudí.

bratislavska1

bratislavska2
Križovatka na Bratislavskej ulici

Prípravné práce výstavby okružnej križovatky začínajú v pondelok 6. októbra. S dokončením počítajú v polovici decembra 2014.

Okružná križovatka je navrhnutá v mieste križovatky ciest Bratislavská a časti miestnej komunikácie Strojárenská. Vonkajší priemer bude 45 metrov.

V križovatke budú štyri vety, ktoré zrealizujú z časti na spevnených plochách jestvujúcej komunikácie. Jedna z vetiev bude smerovo vedená na plánovaný južný obchvat mesta.

Súčasťou riešenia spevnených plôch sú aj preložky vodovodu a vysoko napäťového vedenia, ochrana plynovodu a slaboprúdových káblov, vybudovanie nového verejného osvetlenia a sadové úpravy.

“Všetky stavebné práce budú zasahovať do premávky na uliciach Bratislavskej a Strojárenskej. Výrazným spôsobom bude obmedzené napojenie zo Strojárenskej na hlavnú cestu – Bratislavskú ulicu. Z tohto dôvodu je výstavba okružnej križovatky rozdelená na etapy tak, aby obmedzenie dopravy bolo minimalizované,” informuje mesto Trnava.

Stavebné práce budú prebiehať v dvoch zmenách od 6. do 14. a od 14. do 22. hodiny v pracovných dňoch aj počas sobôt.

bratislavska-situacia
Situácia stavby

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2014 13:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Okružná križovatka Bratislavská – Strojárenská má byť dokončená pred Vianocami”

 1. 1
  Denis Majernik says:

  Tak Vion. Hmmm.
  btw. kde sa da na internete, zrejme na stranke trnava.sk pozriet vysledky verejnej sutaze? Nemyslim len tejto, ale celkovo, ci sa to niekde zverejnuju vysledky roznych verejno obchodnych sutazi v TT. Musia sa, zverejnovat vlastne, ci nie?

  • 1.1
   Vrtak says:

   To je ten Vion a.s. Zlaté Moravce,čo staval príjazd z diaľnice do Modranky a Peugeot-u asi 5 rokov?

   To sa tešme teda … ale pred budúcimi komunálnymi voľbami to hádam už len nejako stihnú hádam slávnostne otvoriť.

 2. 2
  Vrtak says:

  To je ten Vion a.s. Zlaté Moravce,čo staval príjazd z diaľnice do Modranky a Peugeot-u asi 5 rokov?

  To sa tešme teda … ale pred budúcimi komunálnymi voľbami to hádam už len nejako stihnú hádam slávnostne otvoriť.

 3. 3
  pepe1 says:

  Myslim že semafory(inteligentne so senzormi pohybu) by boli omnoho lacnejsie a lepšie riešenie..

  • 3.1
   lsstt says:

   presne toto isté si myslím aj ja. kritické je to tam iba 3x za deň ,teda keď sa menia smeny v blízkych fabrikách. semafor by to v poho vyriešil. ale asi treba dať na každú rovnú cestu jeden kruháč… :(

 4. 4
  watchdog says:

  To sú teda dlhé prsty. Starý Bošnák je stále pri moci aj keď ledva chodí.
  Už je načase tých investičákov (Bereš a spol odtiaľ vykopať).

 5. 5
  palo says:

  snáď to bude dobré a nebudú sa tam tvoriť zápchy a dopravu tam bude potom riadiť regulovčík.
  jazdím tade denne a problém je ako vždy v arogantnom správani vodičov, normálny ľudia sa tam zazipsujú v pohode

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.