reklama

O novú lokalitu Prúdy sa zaujíma prvý investor. Za Lokomotívou chce postaviť 590 bytov

Lokalita Prúdy medzi sídliskom Družba a juhovýchodným obchvatom je v územnom pláne mesta Trnava určená v prípade potreby ďalšieho rozširovania na výstavbu bytových domov.

Rozdelená je na dve etapy – Prúdy I. výhľadovo počítajú s výstavbou bytov do roku 2025, v lokalite Prúdy II. je predpoklad výstavby po roku 2025.

Kapacita územia predpokladá s realizáciou 1800 bytov, územný plán tu počíta so „strednopodlažnou a nízkopodlažnou zástavbou výškovo gradovanou iba v ťažiskových priestoroch„.

Až doposiaľ o výstavbu na Prúdoch neprejavil záujem žiadny investor. Situácia sa však zmenila. Poslanci mestského zastupiteľstva majú na najbližšej schôdzi rokovať o zadaní urbanistickej štúdie na základe zámeru, ktorý predložil investor z Bratislavy.

Víziou investora je postaviť za športovým areálom Lokomotívy obytný súbor „Spartak“. V budúcnosti by tu mohlo vzniknúť takmer 590 bytov a 850 parkovacích miest.


Zámer investora – Obytný súbor Spartak má byť situovaný za areálom Lokomotívy

Lokalita Prúdy má byť dopravne napojená predĺžením Spartakovskej ulice. Súčasťou navrhnutých zelených plôch sú detské ihriská a odpočinkové priestory.

Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade bude požadovať od investora riešiť vymedzenie obytnej zóny, jej priestorové prepojenie na okolité územie, vymedzenie nových verejných uličných priestorov, stanovenie vnútornej štruktúry a usporiadanie obytnej zóny.

Investor v urbanistickej štúdii musí tiež stanoviť dopravnú koncepciu zóny a pripojenie riešeného územia na jestvujúcu a navrhovanú mestskú cestnú sieť.S výstabou bytov v tejto lokalite počíta aj územný plán. Jednou z alternatív dopravného napojenia je aj predĺženie Spartakovskej ulice

Po schválení zadania bude spracovaná urbanistická štúdia verejne prerokovaná. Po zapracovaní podmienok ju predložia na schválenie mestskému zastupiteľstvu, aby slúžila ako podklad pre spracovanie dokumentácie pre územné rozhodnutie.

Urbanistické štúdie obstaráva spravidla orgán územného plánovania. Prostredníctvom odborne spôsobilej osoby ju môže podľa stavebného zákona obstarať každý, kto prejaví záujem.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2012 9:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O novú lokalitu Prúdy sa zaujíma prvý investor. Za Lokomotívou chce postaviť 590 bytov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.