reklama

Výťažok z otvorenia City Areny priblížil výstavbu ihriska pre detské sanatórium

Výťažok z otváracieho ceremoniálu trnavskej City Areny poputuje do Denného detského sanatória pri Fakultnej nemocnici Trnava. Deti, ktoré trpia pohybovými a neurologickými problémami, tak získajú 10 000 eur. Tie budú spolu s ďalšími darmi, ktoré v minulosti získali od organizátorov charitatívneho golfového turnaaj Hospitality Golf Cup, použité na výstavbu terapeutického exteriérového ihriska.

Deti, ktoré navštevujú Denné detské sanatórium pri Fakultnej nemocnici Trnava, vyžadujú intenzívnu a dlhodobú rehabilitáciu. Je nevyhnutná z dôvodu ich základného ochorenia, ktorým je napríklad detská mozgová obrna, dýchacie problémy a iné. Terapia im pomáha pri integrácii do spoločnosti a pri postupnom zvládaní činností, ktoré sú pre zdravých ľudí samozrejmé.

„V predošlých dvoch rokoch sme si odložili peniažky, ktoré sme dostali z turnaja Hospitality Golf Cup. Je to 10 300 eur. Dar po otvorení City Areny nás nesmierne potešil, lebo sme sa opäť priblížili k terapeutickému ihrisku a s podporou Fakultnej nemocnice Trnava máme dostatočnú sumu na to, aby sme sa mohli pustiť do nákupu a stavania,“ neskrývala radosť Melánia Zvonárová, vedúca sestra Denného detského sanatória pri Fakultnej nemocnici Trnava.

dar-city
Symbolický šek odovzdal M. Zvonárovej predseda predstavenstva City Areny Pavol Adamec

FOTO: Norika Szombatová – 4F

Celé terapeutické ihrisko bude pozostávať z veľkej integrovanej zostavy na rôzne cvičenia a zábavu, zo schodíkov so šikmou plochou, ktoré budú slúžiť na cvičenie dolných končatín, a z veľkého cvičiska motoriky s priemerom 6 metrov.

„Denné detské sanatórium predstavuje súčasť nemocnice, ktorá nesmie byť stavaná popri všetkých našich pracoviskách na vedľajšiu koľaj. Správnym prístupom, ktorým v súčasnosti stanovujeme štandardy v tejto oblasti, vieme absolútne meniť budúce životy malých pacientov,“ zhodnotil riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Martin Neštický.

„Tieto finančné príspevky, ako aj ďalšie zdroje, ktoré sme získali od vlády a budú použité na rozsiahlu rekonštrukciu budovy sanatória, nám umožňujú udržiavať a zlepšovať poskytovanú zdravotnú starostlivosť,“ uzavrel.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2015 7:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výťažok z otvorenia City Areny priblížil výstavbu ihriska pre detské sanatórium”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.