reklama

Denné detské sanatórium v trnavskej nemocnici prechádza veľkými zmenami

Fakultná nemocnica Trnava modernizuje svoje Denné detské sanatórium. V rámci modernizácie prebehli rekonštrukčné práce, vrátane výmeny okien ako aj inštalácia nového technického vybavenia – nového laseru, ktorý bude slúžiť na laseroterapiu pre malých pacientov s poruchou hybnosti, na uvoľnenie spazmov a proti bolesti.

Laseroterapia tiež u detí podporuje metabolizmus buniek a má regeneračný účinok, pripomenul hovorca FN Trnava Matúš Stračiak.

Rozsiahla rekonštrukcia Denného detského sanatória v Trnave a obnovenie prístrojového vybavenia prebieha vďaka spolupráci s Občianskym združením SPECTRA, ktoré podporuje modernizáciu zdravotníckych služieb pre občanov Trnavského a Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Spolupracuje s viacerými spoločnosťami, medzi jej hlavných partnerov patrí Samsung Electronics Slovakia. Vďaka podpore projektu v celkovej hodnote 30 000 EUR sa výrazne zvýši kvalita zdravotnej starostlivosti a komfortu v jedinom zariadení tohto druhu v Trnavskom kraji.

tabacek-detske
Riaditeľ FN M. Tabaček (na snímke vľavo)

„Snažíme sa sústrediť spoluprácu s partnermi nemocnice práve na pracoviská, ktoré akútne potrebujú rekonštrukciu a dovybavenie technikou. U Denného detského sanatória vnímam aj ďalšie rozmery významu pomoci. Pomáha sa najmenším pacientom, ktorí sú v najzraniteľnejšom veku. Tiež je úžasné sledovať, akým spôsobom sa im odovzdáva personál sanatória. Preto je potrebné, aby mali na svoju prácu aj primerané podmienky,“ vyjadril potešenie z rekonštrukcie riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Ing. Martin Tabaček.

Deťom sú v Dennom detskom sanatóriu pri Fakultnej nemocnici Trnava poskytované odborné diagnostické, terapeutické a poradenské neurologické, psychologické a rehabilitačné vyšetrenia a terapia.

Významnou novinkou je Montessori liečebná pedagogika. V rámci nej pôsobí špeciálne vyškolený Montessori pedagóg, účastník štipendijného pobytu v Kindercentre Mníchov. Rehabilitačné výkony spočívajú v individuálnej a skupinovej liečebnej telesnej výchove a v reflexnej metodike podľa prof. Vojtu.

„Zaujímavými pre deti sú cvičenia na fyziobale, liečba hrou s náradím (loptou, činkami, kruhmi, akupresúrnymi pomôckami), vodoliečba, bazén, vírivka, perlička, bioptron lampa, nožná masáž, nožná vírivka, laseroterapia či magnetoterapia. Realizuje sa aj muzikoterapia či liečba hrou. V zariadení pracuje komplexný odborný tím – detský neurológ, psychológ, vyškolený Montessori pedagóg, rehabilitačné sestry špecializované na reflexné rehabilitačné metodiky podľa prof. Vojtu, detské zdravotné sestry a personál zaisťujúci pomocné služby,“ vymenúva M. Stračiak.

detskej-sanatorium
Pacienti majú vďaka modernizácii v sanatóriu príjemnejšie podmienky

Denné sanatórium pre deti so zameraním na ochorenia nervového a pohybového ústrojenstva bolo zriadené v roku 1989. Jeho náplňou je poskytovanie komplexnej liečebno-preventívnej a rehabilitačnej starostlivosti pre deti od 1. roku do 6. – 7. roku života. Odborná zdravotná starostlivosť o deti je rozdelená do lôžkovej a ambulantnej časti. Lôžková časť je určená pre 2 skupiny detí rozdelených podľa veku a úrovne psychomotorického vývinu.

Občianske združenie SPECTRA podporuje a rozvíja široké spektrum aktivít vo vzdelávaní, podpore znevýhodnených skupín obyvateľstva, zdravotníctve, športe, dobrovoľníctve, ochrane životného prostredia, ale aj v oblasti vedy, výskumu a inovácií. Patrí medzi najväčšie občianske združenia na Slovensku, ročne preinvestuje viac ako 300-tisíc EUR a aktívne sa angažuje vo všetkých oblastiach rozvoja spoločnosti a vytvárania príležitostí pre mladých ľudí. Svoje aktivity realizuje predovšetkým v Trnavskom a Nitrianskom kraji.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2014 8:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Denné detské sanatórium v trnavskej nemocnici prechádza veľkými zmenami”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.